plzh-CNenetdelvltnorues

W przeciwieństwie do innych kamieni szlachetnych jest unikatowy, niejednorodny – przez to wyjątkowy. Uważam, że właśnie w taki sposób powinno się podejść do jego wykorzystania, jak i do sztuki zdobniczej, biżuteryjnej. W sposób niekonwencjonalny powinniśmy podchodzić do bursztynu, bo jest wyjątkowy. Nie da się go ujarzmić. Sam surowiec powinien być najpierw punktem wyjścia do powstania projektu. Moim zdaniem nie da się zaplanować projektu i powiedzieć: do tego wykorzystam bursztyn. Rozpiętość kolorów skłania do twórczego myślenia, do wykorzystania każdej osobnej bryłki.

Najwyższa pora, by delikatnie zmienić jego szatę. Tak jak często myślimy, że to jest biżuteria naszych mam, tak przyszedł moment, by stał się on hitem modowym. Jest szansa, aby tak się stało. Genialne jest to, że do tego projektu wraz ze mną, za co jestem wdzięczna, zaangażowano osoby, które bardzo współcześnie projektują. Widząc bursztyn, myślałam, że jest to kamień odmienny od mojej estetyki. A teraz mnie zachwyca.

Agnieszka Maciejak
brała udział w warsztatach bursztynu w Gdańsku, w czasie których projektanci z różnych dziedzin zgłębiali tajniki bursztynu. W najbliższym czasie powstaną jej komercyjne projekty z wykorzystaniem tego kamienia.

źródło: intopassion.pl

Polecamy:
Projektanci mody poznają bursztyn