plzh-CNenetdelvltnorues

Wystawa „Z archiwum XX” prezentująca prace członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych nie jest wprawdzie reprezentatywna dla okresu ostatnich 20 lat, ale i tak warto ją zobaczyć. Najbliższa okazja ku temu nadarza się w Galerii Ambermoda w Sopocie.

Wystawa została zorganizowana z okazji 20-lecia istnienia STFZ, a jej celem jest prezentacja dokonań członków organizacji z tego okresu. Są tam zarówno nieprzemijające klasyki – biżuteria i obiekty, które będą się podobać nawet za kilka dekad, ale i takie, które bez kontekstu inspiracji czy czasu, w którym powstawały, mogą być mniej zrozumiałe już dziś. Wiele z tych eksponatów – bo tak już chyba te „archiwalne” prace można nazwać – zgodnie z intencjami pomysłodawców wystawy, jest charakterystycznych dla stylu danego twórcy i wiele o nim mówi. Dla laików może to być nie do końca zrozumiała wystawa, dla znawcy tematu może się natomiast okazać fantastyczną wędrówką po przeszłości. Dla wszystkich rzadka okazja prześledzenia, jak w ostatnich 20 latach zmieniało się oblicze polskiej biżuterii i porównania przeszłości z teraźniejszością.

Wystawa „Z archiwum XX” w Galerii Ambermoda w Sopocie jest jednym z wydarzeń towarzyszących Międzynarodowym Targom Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif.

Wystawa „Z archiwum XX”
Galeria Ambermoda, Grunwaldzka 12-16, Sopot
termin: 24 marca – 20 kwietnia 2012
wernisaż: 23 marca, godz. 19.30