plzh-CNenetdelvltnorues
Ola R. by UFUFU & Eva Stone

Zgodnie z nazwą kolekcja była wiosennie kolorowa i tryskała świeżością. „Fresh Like Spring” to gotowe propozycje modowe na co dzień adresowane do młodych kobiet, które cenią sobie casualowy styl i mają nieco fantazji, by założyć biżuterię rodem ze świata baśni.

„Miałam mnóstwo pomysłów na tę kolekcję, więc tym trudniej było spośród wszystkich projektów wybrać te, które pojawią się na Gali” – przyznaje Ola Ratajczyk, projektantka współpracująca z Domem Mody UFUFU. Ostatecznie wybrano takie, które najlepiej oddają radosną wiosenną aurę poprzez kolory, wzory, materiały i faktury, a jednocześnie pokazują najpełniejsze spektrum jej modowych pomysłów. Stroje są utrzymane w stylu casual i adresowane są głównie do młodych kobiet, które cenią sobie niezobowiązującą modę.

Jak również nietuzinkową biżuterię: dużych rozmiarów o baśniowych inspiracjach – bo taką właśnie zaproponowali Ewa i Rafał Szyszko z firmy Eva Stone. „Kiedy otrzymaliśmy zdjęcie jednej z sukienek z tej kolekcji – kwiecistej, barwnej a jednocześnie niezwykle dostojnej – wprowadziliśmy się  w baśniowy, tajemniczy nastrój. I do takiej właśnie krainy zabraliśmy widzów naszego pokazu” – mówi Ewa Szyszko. Baśniowe inspiracje przejawiały się w biżuterii dużymi niezwykłymi kwiatami, fruwającymi motylami czy też drapieżnymi smokami. Wykonane zostały z pozłacanego i posrebrzanego mosiądzu w połączeniu głównie z bursztynem, a także innymi kamieniami ozdobnymi, jak kryształ oraz malachit.