plzh-CNenetdelvltnorues
Joanna Weyna (stroje) & Danuta Burczik-Kruczkowska (biżuteria)

„Myślę, że ten ślub pięknie nam się udał” – tak projektantka biżuterii Danuta Burczik-Kruczkowska podsumowała pokaz mody „Amber Wedding”, do którego suknie ślubne zaprojektowała Joanna Weyna.

„Zawsze chciałam zrobić kolekcję ślubną w ciekawym klimacie, Gala Mody i Bursztynu okazała się idealną ku temu okazją, a prośby klientek wystarczającą motywacją” – mówi Joanna Weyna. O tej kolekcji mówi tak: „Tak naprawdę moje sukienki są mało ślubne, co wynika z mojej niechęci do gorsetów, koronek i wszelkich zdobień, jakie kojarzą nam się z klasyczną suknią ślubną. Zależało mi na tym, by były ‘w moim klimacie’, a jednocześnie na tyle szykowne i stylowe, by kobiety chciały je włożyć w tym wyjątkowym dniu”. Stąd też oprócz bieli pojawiły się także szarości i beże, a odświętność tych kreacji podkreślona została m.in. przez halki z tiulu oraz długie, stylowe rozszerzane rękawy.

Elegancji i szyku dodała kreacjom bursztynowa biżuteria zaprojektowana przez Danutę Burczik-Kruczkowską. „Połączenie białego bursztynu z żółtym złotem nie jest zbyt powszechne, a przecież takie piękne! Przyznaję, że sama byłam zaskoczona, jak dobrze te dwa ciepłe kolory komponują się z zimną bielą” – opowiada projektantka biżuterii. Zagrały tu przede wszystkim różne odcienie barwne jasnego bursztynu i jego naturalne przejścia – od całkiem białych po ciemnobeżowe. Kontrastu dopełniły naszyjniki z charakterystycznych dla projektantki kul z jasno- i ciemnoszarego zmatowionego bursztynu ze złoconymi elementami ozdobnymi. Ogromne wrażenie zrobił pasek z bursztynowych kulek z prostym acz efektownym zapięciem. „Tak naprawdę ani suknie, ani też biżuteria nie do końca były typowo ślubne, ale tak ten ślub bardzo nam się udał” – podsumowała pokaz Danuta Burczik-Kruczkowska.