plzh-CNenetdelvltnorues

W tej kolekcji wiele jest na opak: tutaj odwrócone zostały nie tylko funkcje odzieży, ale i biżuterii. Znajdziemy więc spódnice z kołnierzem i bransolety noszone jako naszyjniki. A to wszystko w wykonaniu Mirki Dworak (stroje) i Romana Kowalkowskiego (biżuteria).

Ta kolekcja od początku powstawała w ścisłej współpracy projektantów mody i biżuterii, co zaowocowało rzadko spotykaną spójnością. Obydwoje dali się ponieść wyobraźni w nadawaniu nowego życia przedmiotom, miksowaniu różnych elementów oraz odwracaniu funkcji form odzieży. Zdaniem Mirki Dworak, zmiana funkcjonalności ubrań sprawia, że stają się one ponadczasowe i uniwersalne. Czy to samo można powiedzieć o biżuterii?

Do użycia strojów zostały wykorzystane tkaniny naturalne, bawełna, len i skóra, a dominuje kolorystyka: granat, blue jeans, khaki, kamień, biel i czerń. Atrakcyjnym uzupełnieniem bluzek uszytych z płaszcza i spódnic z bluzek okazała się biżuteria wykonana z materiałów szlachetnych – srebra, bursztynu i kamieni naturalnych, oraz nieszlachetnych – aluminium, mosiądzu, brązu, emalii i kolorowych sznurów. Oprócz bransolety w funkcji naszyjnika mamy tutaj także kołnierz ortopedyczny zdobiony kolorowymi kamieniami jubilerskimi. Biżuterię nowoczesną, modną, jakiej nie powstydziłaby się wymagająca fashionistka.