plzh-CNenetdelvltnorues

Dedans, czyli wewnątrz. Joanna Weyna (PUDU) z Adrianą Lisowską i Anetą Lis-Marcinkiewicz (LIS²) stworzyły kolekcję oscylującą wokół kobiecości, ciała, dzikości i organiczności oraz natury – również tej wewnętrznej.

Kolekcja składa się z 10 modeli uszytych z elastycznych, lejących dzianin podkreślających sylwetkę. Ubrania podkreślające sylwetkę kobiety zostały połączone z organiczną w formie biżuterią z bursztynem. Poszczególne elementy biżuteryjne dopasowują się do kroju sukien i wykorzystują w pełni opięcia powstałe na sylwetkach.

Kolekcja biżuteryjna zawiera wieloelementowe zestawy brosz, które można swobodnie komponować. Brosze składają się z dwóch elementów – spodniego, niewidocznego, nadającego kształt „podskórnego” implantu, oraz wierzchniego – zdobniczego, zawierającego bursztyn. Podobny efekt generują naszyjniki, których niewidoczne spod dzianiny przestrzenne fragmenty połączono z kontrastowymi elementami ze proszkowanej blachy i bursztynu. Wszystkie formy biżuteryjne mogą istnieć samodzielnie dzięki estetycznej, intrygującej formie oraz być noszone całkowicie odkryte na zewnątrz stroju.

Stroje i biżuteria utrzymane są w kolorystyce proponowanej przez światowych projektantów na sezon wiosenny 2012 – biel, czerń, czerwień, kolory cieliste, kolory ziemi. Uzupełnieniem całości są torby-kopertówki uszyte ze skór i bursztynu, które również zawierają elementy charakterystyczne dla biżuterii. W pokazie wykorzystano buty firmy Luu Luu.