plzh-CNenetdelvltnorues
Stephanie i Krzysztof Stępniowie - właściiele firmy Vessel International

Stephanie i Krzysztof Stępniowie z firmy Vessel International otrzymali honorowe wyróżnienie dla Najlepszego Klienta Branży Bursztynniczej – Amber Business Partner.

Wyróżnienie dla Najlepszego Klienta Branży Bursztynniczej zostało przyznane na tegorocznych targach Amberif po raz pierwszy z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztyników. „Chcemy w ten sposób wyróżnić i docenić te firmy, które są klientami branży bursztynniczej, a w swojej działalności kierują się rzetelnością, terminowością, etyką biznesu, a jednocześnie promują bałtycki bursztyn na swoich rynkach i przekonują klientów o jego wyjątkowej wartości” – mówi kierownik biura MSB Michał Kosior. I dodaje: „Jest to kontynuacja nagrody Amber Partner Award przyznawanej na przestrzeni kilku lat przez Stowarzyszenie Gdańskie Centrum Bursztynu. Partnerzy handlowi to bardzo ważne ogniwo w bursztynowym biznesie, dlatego zdecydowaliśmy się na reaktywację tego wyróżnienia pod hasłem Amber Business Partner.”

Nagrodą jest statuetka zaprojektowana i ufundowana przez prezesa MSB Mariusza Drapikowskiego. Przedstawia ona dwa skrzydła symbolizujące owocną współpracę pomiędzy producentami i dystrybutorami biżuterii bursztynowej – „dwa skrzydła, bez których nie da się wznieść w górę”.

Firma Vessel International powstała w 1990 roku. Współpracując z setkami firm produkujących biżuterię z bursztynu jej właściciele – Stephanie i Krzysztof Stępniowie – stworzyli rozbudowaną sieć handlową. Pełnią rolę łącznika pomiędzy sztuką, handlem oraz historią prezentowaną przez ich własne kolekcje, m.in. Civil War Amber Jewelry Collection & Mini Masterpieces Brooches Collection – pokazujące najsłynniejsze dzieła malarstwa wykonane w bursztynie. Do tej pory wydali m.in. serię 15 katalogów handlowych, w których bursztyn bałtycki jest doskonale prezentowany. Vessel jest mostem łączącym wielu producentów bursztynu z rynkiem amerykańskim, kanadyjskim i azjatyckim.