plzh-CNenetdelvltnorues

Ponad tysiąc rowerzystów stawiło się na starcie bursztynowej edycji Bike Maratonu, który odbył się w minioną sobotę, 21 maja w Wieluniu. Trasa wyścigu, podobnie jak przed rokiem, wiodła urokliwymi zakątkami Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego.

Przy drugiej edycji pogoda dopisała. O ile w ubiegłym roku zawodnicy zmagali się z błotem, to w tym roku zaświeciło piękne słońce. Być może dlatego frekwencja wzrosła o ponad 200 osób. Cykliści z całej Polski ścigali się na trzech dystansach: 36 (Haro), 62 (Mega) i 94 km (Giga). Jednocześnie rozgrywane były mistrzostwa województwa łódzkiego – najlepszych zawodników odznaczała wicemarszałek Dorota Ryl wraz z burmistrzem Wielunia Januszem Antczakiem. Towarzyszyli im, jak na bursztynową edycję przystało, wojowie szlaku bursztynowego.

Najmłodszym zawodnikiem na starcie okazał się 5-letni Kacper, który wraz z tatą pokonał dystans Haro i odebrał specjalną nagrodę. Choć niektórzy z uczestników Bike Maratonu to prawie zawodowcy, większość z nich traktuje udział w rywalizacji jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu i dbałości o kondycję. To dlatego do Wielunia zjechały całe rodziny.

Jak zwykle sporo emocji wywołała piaskownica, w której bursztyn „zasiali” wicemarszałek Dorota Ryl i burmistrz Janusz Antczak. Ci, którzy najszybciej zebrali garść „złota Północy”, do domu wrócili z dodatkową nagrodą – koniem, który jest maskotką szlaku konnego. Do Wielunia prowadzi bowiem wiele dróg.

Burmistrz Janusz Antczak już zapowiedział, że to nie ostatnia edycja  imprezy, która jest świetną promocją miasta. - Dziękuję za to, że odwiedziliście ziemię wieluńską i zostawiliście tu swój pot. Jeszcze nie opadł kurz na ścieżkach Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego, a ja już zapraszam do nas za rok. Wieluń jest zawsze gościnny. Mam nadzieję, że będziecie do nas wracać nie tylko na zawody, ale by cieszyć się urokami ziemi wieluńskiej także podczas letnich weekendów” – powiedział.

Wyniki rywalizacji na stronie www.bikemaraton.com