plzh-CNenetdelvltnorues
Galeria S&A przy ulicy Mariackiej w Gdańsku

W realizację projektu „Tajemnice ulicy Mariackiej” zaangażowała się także firma S&A SA. Na schodach przed jej galerią młodzież z Teatru Wybrzeże zaprezentuje scenki z życia XVII-wiecznych gdańszczan, a klienci otrzymają rabat oraz prezent o właściwościach magicznych.

O godzinie 18 na schodach przed galerią przy ul. Mariackiej 36 rozpocznie się wyjątkowe przedstawienie zatytułowane „Złoty wiek Gdańska”, na które składają się z żywe obrazy rodzajowe z życia dawnych mieszczan z bursztynem w tle. „To będzie swego rodzaju połączenie teatru i pantomimy – młodzież z Teatru Wybrzeże ubrana w stroje z epoki przedstawiać będzie scenki z życia XVII-wiecznych gdańszczan. Scenki te na chwilę będą zastygać… jak obrazy” – zapowiedziała Marta Basińska, specjalista ds. rozwoju w firmie S&A. Wyjaśniła, że jest to dość nowoczesna forma przedstawiania i odtwarzania scen, pozwalająca na ekspresję i „wciągająca” widza. „Będziemy też do niektórych scenek potrzebowali pomocy szanownej publiczności... Nie chcę jednak za dużo zdradzać, jestem przekonana, że szykuje się fajna zabawa. I nie zabraknie w niej bursztynu” – dodała.

Tego wieczora Galeria S&A będzie otwarta do zakończenia imprezy wstępnie planowanego na godzinę 22. „Zapraszamy na zakupy ze specjalnym rabatem. Tylko tego wieczora do każdego zakupu dołączymy pewien prezent o właściwościach magicznych…” – zachęca Marta Basińska.

”Tajemnice ulicy Mariackiej” to jedna z imprez towarzyszących Międzynarodowym Targom Bursztynu Ambermart (9-11.09.2010). Galerie sztuki, sklepy, pracownie artystyczne, placówki muzealne i kluby zapraszają w godzinach 18-22 na wyjątkowe pokazy, warsztaty, wystawy, prelekcje i koncerty.