plzh-CNenetdelvltnorues
Trasa przejazdu uczestników Bursztynowego Bike Maratonu

W najbliższą sobotę 28 sierpnia odbędzie się planowany pierwotnie na maj Bursztynowy Bike Maraton po historycznym Szlaku Bursztynowym na odcinku Ziemi Wieluńskiej.  

Idea Bursztynowego Bike Maratonu jest prosta: wystarczy mieć rower, kask i trochę chęci. Wieluńska edycja ruszy punktualnie o godzinie 11.00, jednym z jej elementów będą I Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego. Trasa będzie pokrywać się z historycznym Szlakiem Bursztynowym, a biec będzie Wielkim Łukiem Warty i początkiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse: Haro – ok. 25 km, Mega – ok. 55 km, Giga – ok. 80 km.

Impreza została przełożona z dnia 22 maja, kiedy to trasy Załęczańskiego Parku Krajobrazowego znalazły się pod wodą. Organizatorzy przedsięwzięcia, czyli Grabek Promotion Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Polski Szlak Bursztynowy, spodziewają się nawet tysiąca uczestników tej cyklicznej imprezy. Jej plan nie uległ zmianom.

- Serdecznie zapraszamy na gościnną Ziemię Wieluńską, która słynie z walorów krajoznawczych i doskonałych warunków do uprawiania aktywnej turystyki. Urokliwe zakątki parków krajobrazowych i nieskażona przyroda Wielkiego Łuku Warty przyciągają coraz więcej turystów. Po raz pierwszy w tym roku powiat wieluński będzie gościł uczestników Bike Maratonu. Tu w środku Polski czekają na Was ciekawe i zróżnicowane trasy oraz niezapomniane wrażeniazaprasza Janusz Antczak, wicestarosta wieluński i wiceprezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy.

Pierwszy Bike Maraton organizowany przez Macieja Grabka odbył się w Górzyńcu w 2001 r. Szybko zyskał sobie sympatię miłośników kolarstwa górskiego - tegoroczna jubileuszowa edycja liczyła już 12 Bike Maratonów na terenie całego kraju.

Do maratonu można zgłosić się on-line oraz przed samą edycją w biurze zawodów w miejscu startu. Szczegóły na www.bikemaraton.com