plzh-CNenetdelvltnorues
Większy budżet imprezy, szerszy zakres regionalny eliminacji, profesjonalizacja zawodów i zainteresowanie Urzędu Marszałkowskiego Mistrzostwami Świata w Poławianiu Bursztynu to tylko niektóre ze zmian w  imprezie w 2009 roku.

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego 16 grudnia w starostwie powiatu nowodworskiego spotkali się konsultanci, organizatorzy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i gmin, w których odbywają się eliminacje mistrzostw. Głównym tematem spotkania był dotychczasowy problem we współpracy samorządów, współorganizatorów eliminacji oraz finału mistrzostw. Rozmawiano także o pomysłach na uatrakcyjnienie imprezy i wprowadzenie zmian, które pomogą jej w dalszym rozwoju oraz przyjęciu profesjonalnych ram wydarzenia znanego w całym kraju. Jako wzór przedstawiono Oblężenie Malborka – imprezę organizowaną niewielkimi środkami i liczącą ponad 100.000 osób z całego kraju.

W ubiegłym roku w organizację mistrzostw włączył się Urząd Marszałkowski oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, które przeznaczyły środki na organizację imprezy. Wnioskując z zapowiedzi organizatorów, można spodziewać się imprezy ciekawszej i bardziej urozmaiconej. W 2004 roku mistrzostwa zdobyły certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za Turystyczny Produkt Roku 2004.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest jednym z patronów medialnych XI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.


Zdjęcie: Stanowiska poławiczy w czasie X Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Fot. Michał Kosior