plzh-CNenetdelvltnorues
Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie Amber Trip odbyły się w Wilnie po raz czwarty. Organizatorzy targów, którzy już na pierwszej imprezie deklarowali, że ich celem jest stworzenie najważniejszej imprezy w branży jubilerskiej w regionie bałtyckim, zapraszają litewskich i zagranicznych dostawców wyrobów jubilerskich i bursztynowych do wystawiania swojej oferty. Podczas pierwszych imprez starano się zaprezentować sztukę jubilerską w szerszym kontekście, nie ograniczając się wyłącznie do sfery komercyjnej. Odwiedzający, poza częścią komercyjną, mogli zapoznać się ze złotnictwem artystycznym oraz podziwiać prace twórców z Estonii, Francji, Grecji, Holandii, Litwy i Niemiec.
Jednak targi Amber Trip 2007 wyróżniły się wybitnie komercyjnym charakterem. Wśród tegorocznych wystawców zabrakło niekomercyjnych twórców biżuterii oraz oryginalnych wyrobów designerskich. Podczas pokazu mody, odbywającego się już po raz trzeci, można było zapoznać się z pracami autorów z Kazachstanu, Litwy, Łotwy i Polski, jednak większość kolekcji nie wyróżniała się niczym specjalnym. Niewątpliwymi gwiazdami zostały młode litewskie artystki Eglė Čėjauskaitė i Jurgita Erminaitė, które stworzyły wspólną kolekcję „Etiudai” (Etiudy) z projektantkami mody Jolantą Rimkute oraz Ievą Ševiakovaite.

Liczba wystawców: 160. Kraje pochodzenia wystawców: Litwa, Łotwa, Turcja, Grecja, USA, Rosja, Ukraina, Włochy, Niemcy, Izrael, Hiszpania, Indie, Kazachstan.

Autorka jest korespondentką portalu amber.com.pl na Litwie