plzh-CNenetdelvltnorues
Już w najbliższy piątek 5 maja rozpocznie się druga edycja Letnich Targów Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale organizowanych przez Polską Biżuterię.

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej organizator spodziewa się większej liczby kupców niż w czasie ubiegłorocznej premiery imprezy – wtedy Jubinale odwiedziło 1679 osób, tym 219 z zagranicy. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje 112 wystawców (2008: 119) – firm, stowarzyszeń, galerii, wydawców prasy i organizatorów targów. Zdecydowana większość pochodzi z Polski; firmy zagraniczne będą reprezentowane przez wystawców z Niemiec, Czech, Pakistanu, Hongkongu, Włoch, Bangladeszu i Sri Lanki. Pokażą one głównie biżuterię złotą, srebrną i fantazyjną, kamienie szlachetne i jubilerskie, zegarki i zegary, narzędzia i maszyny oraz półfabrykaty.

Nie zabraknie także przedstawicieli branży bursztynniczej, chociaż ich liczba w porównaniu z rokiem ubiegłym zmniejszyła się o ok. połowę. Biżuteria z bursztynem – głównie srebrna i złota – będzie prezentowana na ok. 30 stoiskach, m.in. takich firm jak Balt, ABC Gold, Glitter & Eva Stone oraz Enzo. Niewątpliwie najsilniejszym niekomercyjnym bursztynowym akcentem będzie wystawa prac Marka Mikickiego – wielokrotnego laureata konkursów Mercurius Gedanensis, Złoto i Srebro w Rzemiośle oraz Bursztyn w Rzemiośle. To pierwsza indywidualna wystawa jego nagrodzonych, urzekających mistrzostwem wykonania prac – dotychczas można je było oglądać jedynie na wystawach konkursowych.

Organizatorzy targów Jubinale przygotowali także liczne imprezy towarzyszące, m.in. pokazy biżuterii i mody wraz z magazynem „Wesele”, seminaria i wystawy. Przez pierwsze dwa dni wstęp na targi mają tylko goście branżowi, ostatni jest otwarty dla publiczności niefachowej.

Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych JUBINALE ‘09
Termin: 05 – 07 czerwiec 2008
Miejsce: tereny targów krakowskich ul. Centralna 41A

Więcej informacji:

www.jubinale.com