plzh-CNenetdelvltnorues

Projektantka YES Magda Dąbrowska i creative manager tej firmy Daniel Wiśniewski, który od lat śledzi trendy w zmieniającej się kulturze postmodernistycznej, poprowadzą warsztaty i wykłady w ramach poznańskiej imprezy KontenerART, którego firma YES jest partnerem.

Wykład Daniela Wiśniewskiego, który odbędzie się pod intrygującym tytułem W łóżku z Lady Gagą, czyli trochę o tym, jak się rodzą trendy, poświęcony będzie zjawisku rodzenia się nowych trendów. Będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy kultura ma wpływ na to, co jest i będzie modne – w kontekście socjologii, mody, kultury popularnej, klasyki i przebojów jubilerskich.
6 lipca, o godz. 18.30

Magdalena Dąbrowska – projektantka, autorka wielu kolekcji firmy YES, z którą od wielu lat współpracuje i w której pełniła funkcję głównego stylisty, absolwentka Architektury i Designu ASP w Poznaniu – w ramach KontenerART poprowadzi warsztaty pod hasłem Indywidualizm i emocje – czynniki sukcesu współczesnego projektu. Będą one próbą odpowiedzi na wiele pytań:  jakie czynniki sprzyjają współczesnym projektom? co wpływa na ich odbiór? jakie znaczenie w projektowaniu mają nowe materiały, branding, przynależność, detal? jakie przedmioty i dlaczego stają się ikonami kultury masowej? jak stworzyć dobry wzór? jak na ścisły matematyczny język przełożyć to, co łatwiej poczuć niż zmierzyć? Trudne pytania? Bardzo, ale warsztaty mają udowodnić, że znalezienie na nie odpowiedzi jest możliwe. 
17 sierpnia,  godz. 18.30

KontenerART to mobilne centrum kultury – eksperymentalny projekt, który powstał w 2008 r. z inicjatywy niezależnego środowiska artystów w Poznaniu. Tereny KontenerARTu w pobliżu Warty zamieniły się w intrygujące miejsce, gdzie można wziąć udział w niezwykłych koncertach i wystawach, spotkać ludzi kultury, uczestniczyć w procesie twórczym, zdobyć nowe umiejętności uczestnicząc w warsztatach artystycznych, czy po prostu wypocząć w niebanalnym otoczeniu.

Więcej informacji:
KontenerArt