plzh-CNenetdelvltnorues

Gdańszczanki i gdańszczanie, którzy w dniach 16-22 sierpnia przyniosą do punktu informacyjnego kampanii „Zostań turystą we własnym mieście” bursztynową pamiątkę wraz z opisem jej historii, otrzymają karty wstępu do nowego Muzeum Bursztynu oraz karty Darczyńcy Muzeum Gdańska.

W nowo otwartym Muzeum Bursztynu w Gdańsku prezentowane i przechowane są dzieła dawnych mistrzów, nowoczesny design, okazałe bryły i ciekawe inkluzje. Zbiory muzealne liczą około 2500 obiektów, spośród których ok. 40% zostało podarowanych przez osoby prywatne i instytucje. To szczególnie ważne, ponieważ współtworzą one historię Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu. Teraz każdy może mieć udział w budowaniu tej historii – przekazując bursztynowe pamiątki wraz z opisem ich historii.


Ważne, by znaleziony bursztyn bądź posiadana bursztynowa pamiątka miały związek z historią Gdańska, np. zostały znalezione na jednej z gdańskich plaż bądź powstały w Gdańsku, a ich historia została spisana na papierze. Poza pamiątką można również przekazać rodzinną fotografię lub dokument – mówi Andrzej Gierszewski, rzecznik Muzeum Gdańska.


Pierwsze 10 osób, które w dniach 16-22 sierpnia br. przekażą swoją bursztynową pamiątkę wraz z jej historią w Punkcie Informacji Turystycznej przy CH Forum Gdańsk na Targu Siennym, otrzyma kartę Muzeum Bursztynu. Uprawnia ona do nieodpłatnej wizyty dwóch osób w nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie aż do końca 2021 r.

Polecamy także: Darczyńcy Muzeum Gdańska uhonorowani

W tej zabawie nie liczy się pośpiech – wszyscy uczestnicy zbiórki pamiątek, którzy do 22 sierpnia przekażą przedmioty w ramach akcji, w drugiej połowie września zostaną Darczyńcami Muzeum Gdańska. Warto, ponieważ Karta Darczyńcy Muzeum Gdańska uprawnia m.in. do nieodpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Gdańska do końca 2022 r. oraz zniżki na wydawnictwa muzealne.

Więcej informacji: Zostań turystą we własnym mieście