plzh-CNenetdelvltnorues

Tegoroczna 14. edycja targów Amber Trip odbędzie się w dniach 8-11 marca w nowej lokalizacji, która ma umożliwić dalszy rozwój imprezy w kolejnych latach. Ale to nie jedyna zmiana…

Już nie do hotelu Radisson Blue, ale do nowoczesnego Centrum Wystawowego i Kongresowego LITEXPO zaprasza w tym roku organizator Międzynarodowych Bałtyckich Targów Biżuterii Amber Trip. „Impreza przerosła swoją dotychczasową formułę, stąd potrzeba nowej lokalizacji: przestronnej i bardziej atrakcyjnej, mieszczącej komfortowe stoiska i wszystkich wystawców. Od najbliższej edycji planujemy także rozszerzać programy biznesowe, seminaria oraz dyskusje ekspertów. Nowe miejsce będzie idealnie korespondować z naszymi nowymi celami” – wyjaśnił Giedrius Guntorius, dyrektor targów.  

W programie przewidziano 2 konferencje prasowe i aż 7 seminariów poświęconych m.in. wydobyciu bursztynu w Rosji i Ukrainie, współczesnym imitacjom, dokonaniom rosyjskich projektantów biżuterii oraz wystawom na temat martwej natury (Nature morte).

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 122 wystawców, przede wszystkim z Litwy, ale także Polski, Ukrainy, Rosji i Włoch. Podobnie jak w ubiegłym roku ok. 60 procent wystawców prezentować będzie wyroby z bursztynem, zaś pozostałych 40 – biżuterię srebrną i złotą z diamentami i innymi kamieniami kolorowymi, jak również opakowania oraz narzędzia i maszyny. Organizatorzy spodziewają się odwiedzających głównie z krajów bałtyckich, jak również z Polski, Turcji, Włoch, Ukrainy, Rosji, Japonii i Indii.

Można się jednak spodziewać, że statystyki będą jednak wyższe niż ubiegłoroczne, zwłaszcza że organizatorzy zapewniają częściowy zwrot kosztów udziału w imprezie – do 50% dopłaty do wydatków oraz 50% kosztów zakwaterowania i transferów.

Tradycyjnie targom Amber Trip będzie towarzyszył konkurs biżuterii artystycznej, którego temat brzmi „Nature morte” i ma stanowić połączenie sztuki złotniczej i malarstwa. „Bursztyn idealnie pasuje do tego tematu, ponieważ zawiera skamieniałe ślady dawnego życia, więc tak naprawdę on sam mógłby być określany mianem martwej natury” – podsumował Michael Petry, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCA) w Londynie i członek jury.

XIV Międzynarodowe Bałtyckie Targi Biżuterii Amber Trip
8-11 marca 2017 r.
Centrum Wystawowe i Kongresowe LITEXPO, Wilno