plzh-CNenetdelvltnorues
Unikatowa bransoleta srebrna z bursztynowymi trybami autorstwa Jacka Barona

Bursztynowa biżuteria Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula czy Jacka Barona, a także zdobione bursztynem rzeźby Jacka Sumeradzkiego i Mariusza Drapikowskiego, jak również obiekty Heralda i Eryka Popkiewiczów – to tylko niektóre z eksponatów z krakowskiego Muzeum Bursztynu i wyrobów oferowanych w przymuzealnej galerii Boruni, które od niedawna można „kupić” na specjalnie przygotowanych kartkach pocztowych. 

„W ostatnich latach bursztynowe wyroby stały się dość drogą pamiątką i nie wszystkich odwiedzających nasze muzeum w Krakowie stać choćby na pierścionek czy kolczyki z małym bursztynowym kamieniem. Chcielibyśmy jednak, by wspomnienia związane z wizytą w muzeum przeżyły jak najdłużej, stąd pomysł na kartki” – wyjaśniła Anna Napora, manager Muzeum Bursztynu w Krakowie. 

Uwieczniono na nich wybraną biżuterię i eksponaty, które na co dzień można oglądać w muzeum: biżuterię bursztynową Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula, Jacka Barona, Maryny Lewickiej-Wali i Eugeniusza Salwierza, obiekty Tomasza Stajszczaka oraz Haralda i Eryka Popkiewiczów, jak również naturalne bryły bursztynu. Kartki mają promować nie tylko samo muzeum, ale także współczesną polską sztukę bursztynniczą. Koszt takiej pamiątki to 4 zł/1 euro.