plzh-CNenetdelvltnorues
Agata i Stanisław Całka

Amber-Ring z Otwocka – jako pierwsza firma jubilerska – została  laureatem XXIV edycji konkursu Teraz Polska w kategorii dla firm odznaczających się wyjątkowo wysokim potencjałem eksportowym.

W tym roku organizatorzy konkursu wspólnie z Ministerstwem Gospodarki utworzyli kategorię dla firm odznaczających się wysokim potencjałem eksportowym. „Zostały do niej zakwalifikowane przedsiębiorstwa, które wyróżniły się po pierwsze wysoką jakością zgłoszonych produktów, a po drugie – eksport stanowił wysoki udział w ich strukturze przychodów. W ten sposób staraliśmy się połączyć realizowany przez Ministerstwo program promocji strategicznych polskich branż eksportowych z ideą nagradzania najlepszych polskich firm znakiem Teraz Polska” – powiedział dyrektor konkursu Teraz Polska, Michał Lipiński.  

„To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Liczymy na to, że jego prestiż przełoży się także na rozpoznawalność firmy i wzmocni markę naszej biżuterii” – powiedziała Agata Całka z firmy Amber-Ring. Firmy, która istnieje nieprzerwanie od 1967 r. i specjalizuje się w biżuterii srebrnej z bursztynem. Jej nowoczesne i atrakcyjne wzornictwo doceniają przede wszystkim klienci zagraniczni – tam trafia ponad 80% produkcji firmy: głównie na rynki europejskie, ale także azjatyckie i amerykański. Jest laureatem licznych nagród za wzornictwo, w ubiegłym roku otrzymali Nagrodę Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas „za znakomite łączenie tradycji z nowoczesnością form, materiału, jak również duże możliwości kreatywne; nastawienie na rozwój współpracy międzynarodowej”. „Chcielibyśmy, aby biżuteria z bursztynem podobała się w Polsce co najmniej tak samo, jak zagranicą” – podsumowała Agata Całka.

Konkurs Teraz Polska od 24 lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku polskim i zagranicznym oraz mogą być wzorem dla innych. Godło Teraz Polska stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim firm.  „W tym roku wpłynęło ponad 20% zgłoszeń niż w 2013 r., co uczyniło rywalizację bardziej zaciekłą. Dominowały wśród nich firmy z sektora spożywczego, maszynowego i usług dla przemysłu. Nie trzeba być wielkim graczem, wystarczy oferować usługi i wyroby na najwyższym poziomie, by uzyskać to prestiżowe wyróżnienie” – powiedział Michał Lipiński. Godło Teraz Polska otrzymały także firmy KAN, Kopex Machinery i Sunreef Yachts.


Polecamy:
Obrona bursztynu prasowanego – rozmowa ze Stanisławem Całką