plzh-CNenetdelvltnorues
Jacek Ostrowski: pierścionki z kolekcji Street Line

Biżuteria Jacka Ostrowskiego jest ciągle na topie: nieobecność w gronie laureatów konkursu Galeria Ambermart – po raz pierwszy w historii konkursu – zrekompensowała mu publiczność głosująca na najładniejszą biżuterię na targach Ambermart.  

Pierścionki z akrylu zdobione bursztynem autorstwa Jacka Ostrowskiego zebrały najwięcej głosów w Konkursie Publiczności organizowanych na targach Ambermart. Laureat nie krył zaskoczenia, ale i zadowolenia: „Ta nagroda oznacza, że moja biżuteria się podoba – a to jest największe wyróżnienie dla każdego projektanta. I sens mojej pracy”.

Pierścionki współtworzą kolekcję Street Line, która swoją premierę miała w ubiegłym roku na targach Amberif w Gdańsku i od tego czasu jest stale rozbudowywana. Początkowo w ograniczonej gamie kolorystycznej, dziś zaskakują feerią wszystkich możliwych barw, wśród których dominują neonowe. Ewoluuje forma akrylowej „obrączki”, którą projektant zdobi już nie tylko kryształami Swarovskiego, ale – jak w najnowszej linii nagrodzonej na targach Ambermart – także kostkami bursztynu zamkniętymi w srebrnych ramkach.

Kolekcja powstała jako efekt poszukiwań nowych rozwiązań i prób odejścia od klasycznego łączenia kryształów Swarovskiego ze srebrem, ale także jako próba silniejszego zaistnienia w świecie mody. Świecie, który rządzi się swoimi prawami, a wstęp do niego mają tylko te wyroby, które zaskakują pomysłowością i trafiają w gusta odbiorców. Stąd też stylistyka tej kolekcji jest tak odmienna od wcześniejszych zaprojektowanych przez Jacka Ostrowskiego. „Wiele zaryzykowałem, wprowadzając do mojej kolekcji akryl, ale ten mariaż ze światem mody okazał się moim niespodziewanie dużym sukcesem. W następnych kolekcjach również będę kontynuował modowe myślenie o biżuterii” – powiedział projektant.