plzh-CNenetdelvltnorues
Monika Reptowska: pierścionek (projekt cyfrowy)

Pierwszy nakład „Trendbook’a 2011+” rozszedł się na pniu. Aby wygrać jeden ze 100 egzemplarzy z drugiego wydania, wystarczy zaprojektować atrakcyjne wakacyjne wnętrze na stronie deko-racja.pl – najlepiej inspirowane bursztynem!

Konkurs polegający na stworzeniu najbardziej słonecznego, wakacyjnego i wesołego wnętrza trwa do 5 lipca. Redakcja serwisu wybierze 100 najlepszych projektów, a ich autorzy zostaną nagrodzeni „Trendbook’ami”.

„Współpraca z portalem deko-racja.pl to kolejny przykład, że publikacja autorstwa Sławomira Fijałkowskiego spełnia swoją rolę: pokazuje bursztyn w szerszej perspektywie jako część całego wzornictwa. Konkurs trwa zaledwie kilka dni, a już nadesłano kilkadziesiąt projektów, w których tytułach i kolorach  pojawia się bursztyn. To naprawdę fajna sprawa” – podsumował koordynator ds. bursztynu Robert Pytlos.

„Trendbook 2011+” systematyzuje informacje konieczne do prognozowania trendów stylistycznych i wykorzystywania ich w projektowaniu wzornictwa biżuterii z bursztynem. Księga zawiera także przykładami praktycznego zastosowania: studenci IV i V roku Pracowni Projektowania Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zainspirowani Księgą Trendów zrealizowali prototypy lub pierwowzory biżuterii z bursztynem w wiodących firmach i pracowniach bursztynniczych Trójmiasta. Dystrybucja pierwszego nakładu (1000 egzemplarzy) – wraz z towarzyszącą jej wystawą prac studentów – odbywała się na stoiskach promocyjnych, m.in. na targach bursztynu Amberif i wzornictwa About Design, jego część została rozesłana do projektantów i właścicieli galerii w Polsce i w Europie. „Mamy już pierwsze pozytywne reakcje związane z projektem i dalszą jego promocją” – podsumował Robert Pytlos. I dodał: „Kilka dni temu wydrukowaliśmy drugi nakład publikacji. Tym razem chcemy ‘Trendbook’iem” zainteresować dyrektorów artystycznych agencji reklamowych i kolorowych magazynów w całej Europie oraz blogerów piszących o wzornictwie. Kończymy właśnie specjalną bazę danych i wkrótce rozpoczniemy wysyłkę, z niecierpliwością czekając na efekty. ‘Trendbook 2011+’ znajdzie się także wśród prezentów dyplomatycznych Pomorza rozdawanych w trakcie polskiej Prezydencji w UE.”

W najbliższym czasie publikacja wraz z wystawą będą prezentowane na specjalnej wystawie w Muzeum Zamkowym w Malborku oraz na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie (30.09 – 02.10.2011). W listopadzie zobaczą ją Holendrzy i Francuzi. Jednocześnie trwają już prace nad publikacją „Trendbook 2012+”.

 Projektuj wnętrza i wygrywaj „Trendbook’i”: dekoracja.pl

Polecamy:
Księga Trendów 2011+ - źródło wzorniczych inspiracji (tutaj także publikacja do pobrania)