plzh-CNenetdelvltnorues
Praca Kamilli Rohn, którą będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii Otwartej

Galeria Otwarta w Sandomierzu zaprasza na kolejną wysta, która powstała jako pretekst do spotkania mieszkańców i gości Sandomierza z biżuterią autorską. Właściciel galerii Mariusz Pajączkowski ma nadzieję, że stanie się także okazją, by projektanci poznali Sandomierz.

Na wystawie „31 x BIŻUTERIA” zobaczymy prace 31 polskich artystów plastyków i projektantów biżuterii. Dlaczego właśnie 31? „Bo z racji ograniczeń lokalowych nie mogłem niestety zaprosić wszystkich!” – wyjaśnił portalowi amber.com.pl Mariusz Pajączkowski. Dodał, że wystawa ta ma być formą zaproszenia do współpracy z jego nowo otwartą galerią. Początkowo miała ona nosić tytuł „20 x biżuteria”, a kryterium doboru uczestników miały być różnorodne techniki i formy przez nich stosowane. I ten drugi element pozostał niezmienny, bowiem każdy z zaproszonych tworzy inną i charakterystyczną biżuterię. Dzięki temu wystawa będzie swego rodzaju przekrojem polskiej sceny złotniczej. „Jeśli ten ‘eksperyment’ się powiedzie, z prawdziwą przyjemnością zorganizuję kolejną wystawę, może już z innym doborem nazwisk” – zapowiada właściciel.

Wernisaż wystawy został zaplanowany na sobotę 31 lipca na godzinę 17. Zobaczymy tam prace m.in. Jacka Barona, Andrzeja Bielaka, Jacka Byczewskiego, Pawła Kaczyńskiego, Cezarego Łutowicza, Lu Pin, Kamilli Rohn, Jana Suchodolskiego oraz Alicji i Jakuba Wyganowskich. Zgodnie z nową tradycją spotkaniu mieszkańców, gości i artystów będą towarzyszyć m.in. pokazy wykonywania biżuterii według własnych projektów.

Galeria Otwarta to autorski projekt Mariusza Pajączkowskiego, który został urzeczywistniony w maju br. Dotychczas odbyły się tam trzy wystawy: „BIŻART. Kobieta, mężczyzna i...”, pokonkursowe „Prezentacje 2010” oraz „Czas srebra i bursztynu”. Z założenia ma być to miejsce, gdzie „dzieje się wiele”.

Więcej informacji:
Galeria Otwarta