plzh-CNenetdelvltnorues

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych planuje kolejną – po pokazywanej na licznych wystawach w kraju i zagranicą „Nasz bursztyn” – wystawę zbiorową prac swoich członków, która ma nosić tytuł „STFZ – ECO”.

983_1


Jej premiera ma się odbyć w czasie Legnickiego Festiwalu Srebra w maju br., planowana jest także prezentacja zgromadzonych prac na innych wystawach w kraju i zagranicą. Inspiracją dla uczestników ma być natura: jej piękno, ale także zagadnienia ochrony środowiska. Stąd organizatorzy spodziewają się nie tylko prac stanowiących „złotniczą” formę jej odwzorowania, ale przede wszystkim zawierających autorskie komentarze i oceny „ekologicznej” rzeczywistości.

Już teraz, na etapie przygotowań do tej wystawy (bliższe informacje na ten temat zostaną podane do wiadomości do końca lutego), podrzucamy ciekawy pomysł na interpretację zaproponowanego tematu: jest nim BURSZTYN! Z tym kamieniem związany jest cały szereg skojarzeń, a rzeczywistość z pewnością dostarczy wielu inspiracji, by „wykuć”, „odlać” lub „wyszlifować” autorski komentarz.

Zdjęcie: Kamilla Rohn praca z wystawy "Nasz bursztyn"