plzh-CNenetdelvltnorues

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza do udziału w 19. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej, którego temat brzmi „Minimum”. Termin zgłaszania prac mija 6 kwietnia br.

MINIMUM

Według wielu badań i statystyk około 1/3 ludzi ma problemy z funkcjonalnym zrozumieniem prostych tekstów. Okazało się, że odsetek ten jest znacznie większy w przypadku tekstów wprowadzających w problematykę konkursów biżuterii artystycznej. W związku z tym przyszłoroczny temat oraz jego uzasadnienie ograniczone zostały do:

Czy naprawdę „mniej znaczy więcej” ?
(Mniej więcej)

Sławomir Fijałkowski


Celem pokazu jest szeroka prezentacja najnowszych dokonań współczesnej sztuki biżuterii. Prace winny być biżuterią w szerokim znaczeniu, zawierać oryginalną koncepcję twórczą oraz reprezentować wysoki poziom artystyczny i wykonawczy. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń co do zastosowanych materiałów i technik, ale nawiązując do ponad 30-letniej tradycji konkursu, oczekują użycia w pracy srebra. Co roku do udziału w konkursie zgłasza się kilkuset artystów złotników z różnych krajów i kontynentów, którzy przygotowują prace odnoszące się do tematu. I tym razem organizatorzy liczą na szeroki odzew środowiska złotniczego z kraju i spoza jego granic.

Termin nadsyłania prac mija 6 kwietnia 2010 r. Wernisaż został zaplanowany na 22 maja. Konkurs będzie najważniejszym wydarzeniem Legnickiego Festiwalu SREBRO, który potrwa od 8 maja do 13 czerwca br. Tradycyjnie już składają się nań liczne imprezy towarzyszące: cykle wystaw, spotkania z artystami, warsztaty filmowe, akcje plastyczne, koncerty, happeningi i sesja naukowa, międzynarodowe warsztaty złotnicze SILVER TIME.

 

Do pobrania:
regulamin (pdf, 159KB)
formularz zgłoszeniowy (pdf, 71KB)

Więcej informacji:
Galeria Sztuki w Legnicy