plzh-CNenetdelvltnorues

18 października 2009 o godz.18:30 rozpocznie się druga edycja Festiwalu AMBER JAZZ, organizowanego przez pomysłodawczynię Dorotę Hryniewicz, właścicielkę Galerii Ambertop, przy wsparciu przyjaciół Braniewa i muzyki jazzowej. W Sali Braniewskiego Centrum Kultury zagrają: legenda polskiej sceny jazzowej Zbigniew Namysłowski w szczególnym jubileuszowym koncercie z okazji 70. urodzin oraz Dorota Miśkiewicz w kameralnym składzie wraz z Markiem Napiórkowskim i Robertem Kubiszynem. Nad repertuarem czuwa – tak jak w roku ubiegłym – znakomity muzyk jazzowy a zarazem braniewianin Adam Pierończyk.

Organizator wierzy, że po raz kolejny dobór artystów usatysfakcjonuje zgromadzonych wielbicieli ambitnych dźwięków oraz będzie kolejną jazzową lekcją dla publiczności zgromadzonej w Braniewskim Centrum Kultury. Festiwal ma na celu zachęcenie młodych ludzi do udziału w koncertach i przedsięwzięciach związanych z muzyką i kulturą oraz wpływu muzyki jazzowej na szerokie grono artystów oraz wiele nurtów muzycznych. Jazz jako gatunek muzyczny zaskakuje i w połączeniu z indywidualnymi cechami artysty nabiera nowego znaczenia. Każdy dźwięk w wykonaniu innego artysty brzmi zupełnie inaczej – tak jak każdy kawałek bursztynu jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Bilety do nabycia w Księgarni „Zmysł” Pl. Piłsudskiego 1, www.zmysl.com, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 055 244 1138

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.