plzh-CNenetdelvltnorues

Organizatorzy targów Amber Trip ogłosili w tym roku pierwszą edycję międzynarodowego konkursu artystycznego, który ma odtąd stale towarzyszyć wileńskim targom bursztynu i biżuterii. Tematem konkursu jest słynny cytat z Fausta Goethego: „Verweile Augenblick! Du bist so schön!” – „Trwaj chwilo! Jesteś tak piękna!”.

Temat jest podany hasłowo, bez komentarzy i sugestii. Przedmiotem konkursu jest szeroko pojęta biżuteria. Nie ma żadnych ograniczeń co do zastosowania materiałów czy technik (nie ma więc oczywiście także obowiązku użycia bursztynu). Jury oceniać będzie prace przede wszystkim w kategoriach artystycznych. Skład jury: Giedymin Jabłoński (Polska), Michael Zobel (Niemcy), Sergey Falkin (Rosja), Mona Wallström (Szwecja), Kazimieras Mizgiris (Litwa), Kadri Mälk (Estonia), Lev Romanenko (Rosja), Antonio Altarriba (Finlandia), Oleg Auzers (Łotwa). Jury rozpocznie obrady w dniu 6 marca 2008 i wszystkie prace, które dotrą do organizatora przed tym terminem, będą rozpatrywane. Dopuszcza się zgłoszenie na konkurs prac już poprzednio wystawianych lub publikowanych w inny sposób.
Nagrody: organizator przewiduje trzy nagrody w łącznej wysokości 10.0000 litów, czyli około 3.000 euro (zależnie od aktualnego kursu wymiany). I tak I nagroda to 50% tej sumy, II nagroda 30% i III nagroda 20%. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w majowym numerze magazynu „Baltic Jewellery News”, który będzie jednocześnie katalogiem wystawy prac konkursowych.

Wszelkich informacji udzielają:
- w Polsce kurator – Giedymin Jabłonski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; +48 691145408
- w Wilnie biuro targów Amber Trip – Angele Juodzeviciene Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; +370 61011302, +370 5 2120823