plzh-CNenetdelvltnorues
Bohdan Hołub – 1. miejsce w kategorii seniorzy w konkursie Bursztynowe Rzemiosło 2011, temat: Bursztynowe emocje 2012

Wiosenny bursztynowy uśmiech, Euro 2012 oraz Natura – piękno bursztynu – z takimi tematami zmierzą się uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów Bursztynowe Rzemiosło.

Tradycyjnie już konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: juniorów (temat: Wiosenny bursztynowy uśmiech) oraz seniorów (Euro 2012 i Natura – piękno bursztynu). Prace należy przesłać do 9 marca 2012 r. Oceni je komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele organizacji branżowych: Komisji Branżowej Złotników i Jubilerów, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, Cechu Rzemiosł Artystycznych oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif 2012 (21-24.03). Dla laureatów oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów.

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników i jubilerów, specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych oraz młodych adeptów tych zawodów. Ze statystyk za rok 2010/2011 wynika, iż w zawodzie złotnik-jubiler w Polsce kształciło się 90 uczniów, z czego 65 pochodzi z Gdańska i okolic. Wśród nagrodzonych nie brakuje uczniów „Pomorskich Szkół Rzemiosł” – pionierskiego przedsięwzięcia powstałego przede wszystkim dzięki zaangażowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  Ze względu rangę konkursu, przyczynia się on do popularyzacji gdańskiej tradycji bursztynnictwa.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym konkursu.

Więcej o konkursie:
Bursztynowe Rzemiosło