plzh-CNenetdelvltnorues
Paweł Waś, wisior "Amber Divali": białe złoto, brylanty, bursztyn. I nagroda w konkursie Bursztynowe Rzemiosło 2010 w kategorii seniorzy.

Do 1 marca br. można zgłaszać prace na konkurs Bursztynowe Rzemiosło – pojedyncze wyroby lub komplety wykonane z zastosowaniem metali szlachetnych, bursztynu i kamieni jubilerskich.

Organizatorzy – Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA – przygotowali dla uczestników trzy propozycje tematyczne: dla juniorów „Bursztynowe fantazje”, dla seniorów do wyboru „Bursztynowe emocje 2012” (przedmiot użytkowy) oraz „Słowiańskie skarby” (biżuteria). Dla laureatów oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów, które przyzna i rozdzieli siedmioosobowa Komisja Konkursowa (przedstawiciele Komisji Branżowej Złotników i Jubilerów, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, Cechu Rzemiosł Artystycznych i Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich). Ogłoszenie wyników oraz przyznaniem nagród i dyplomów odbędzie się w czasie targów Amberif.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów Bursztynowe Rzemiosło jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego. Służy on także kreowaniu autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promocji biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem bałtyckiego złota.

Polecamy:
Bursztynowe Rzemiosło