plzh-CNenetdelvltnorues
Marek Mikicki
Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. zapraszają do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło”. Tym razem organizatorzy proponują tematy: Coś dla taty (juniorzy) oraz Bryły geometryczne w biżuterii i Symbol władzy (seniorzy).

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego, kreowanie autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promocja biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem bursztynu. Prace należy zgłaszać do 1 marca – zostaną one ocenione przez komisję konkursową składającą się z przedstawicieli organizacji branżowych. Ogłoszenie wyników nastąpi w czasie targów Amberif (10-13.03.2010) w Gdańsku.

Od czasu pierwszej edycji konkursu w 2003 roku mogliśmy obserwować, nie tylko rozwój konkursu, ale także sposobu jego postrzegania i wykorzystania. Większość zgłaszanych prac to wyroby złotnicze i jubilerskie w klasycznym i nowoczesnym wydaniu, jednak koniecznie trzeba podkreślić, że pojawiły się też prace wybitne, które już dziś stały się czymś w rodzaju „ikon bursztynnictwa” i całą pewnością przejdą do historii sztuki złotniczej. Z tym większym napięciem czekamy na wyniki, a uczestnikom życzymy naprawdę wybitnych pomysłów.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym konkursu „Bursztynowe Rzemiosło”.

Więcej o konkursie:
Bursztynowe Rzemiosło

Do pobrania:
regulamin
karta zgłoszenia

Zdjęcie: "Dwa serca" – praca Marka Mikickiego, laureata konkursu Bursztynowe Rzemiosło 2009 w kategorii seniorzy. Fot. Studio Polska Biżuteria