plzh-CNenetdelvltnorues

Niewielka powierzchnia została wykorzystana do maksimum – na szklanych półkach w oknie prezentowane są wyroby, zaś informacje o twórcy zostały umieszczone na drewnianych okiennicach. „Nie o ilość prac tutaj chodzi, tylko o zaakcentowanie ich różnorodności i możliwości twórczych autora” – podsumowuje Zbigniew Strzelczyk, prezes KIGB.

I rzeczywiście, ta niewielka przestrzeń wystarczyła Jackowi Ostrowskiemu na pokazanie swojej kreatywności: mini-wystawa pokazuje jego pierwsze prace, którymi zwrócił na siebie uwagę na początku kariery 10 lat temu, charakterystyczne i unikatowe męskie zegarki z bursztynem, jak również najnowsze prace, w których bursztyn łączy z żywicą industrialną.

To druga wystawa w nowej, otwartej w marcu siedzibie KIGB przy ulicy Mariackiej w Gdańsku. Jej powierzchnia to 33 m2 – nic więc dziwnego, że każdy centymetr przestrzeni jest wykorzystywany w sposób przemyślany. I nie ogranicza w realizowaniu celu, jakim jest promocja bursztynu – prezes KIGB zapowiada, że takie wystawy w oknie będą organizowane co miesiąc.


Polecamy: 

Dobre pomysły mnie nie opuszczają - rozmowa z Jackiem Ostrowskim

Jacek Ostrowski w VOGUE 

W symbiozie z nowoczesnym światem – rozmowa z Jackiem Ostrowskim

Już jest! Ostrowski Design Gallery