Bursztynowa biżuteria autorstwa Ireneusza Glazy „wystąpiła” na pokazie mody Barbary Piekut „Libre” na najważniejszym z fashionweeków – Alta Roma.

Nowoczesna biżuteria z bursztynem bałtyckim w barwach żółci i brązu stanowiła integralną część najnowszej kolekcji Barbary Piekut, w której dominowały koronki, jedwabie, pióra oraz ręcznie tworzone aplikacje. Jej ponadczasowy, elegancki styl wpisał się w filozofię projektantki stawiającej w modzie na ultra kobiecość i sensualność.

Był to już trzeci wspólny pokaz tego duetu projektantów. Po raz pierwszy wystąpili razem na pokazach Satisfahion Roma latem ubiegłego roku, gdzie idealnym dopełnieniem dla sukien wieczorowych i ślubnych była wyróżniająca się nowoczesnym lokiem biżuteria z bursztynu. Drugi pokaz uświetnił tegoroczną Galę Polskiej Mody, w czasie której obydwoje zostali docenieni – Ireneusz Glaza Statuetką Moda Top w uznaniu za dobrą jakość i modne wzornictwo biżuterii, zaś Barbara Piekut „Złotą Pętelką” za najnowszą kolekcję „Noir”. Pokaz „Libre” był inspirowany twórczością polskiego kompozytora muzyki filmowej Abla Korzeniowskiego, więc bursztyn, silnie kojarzony z Polską na całym świecie, pasował jak żaden inny kamień. Część biżuterii została zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego pokazu, by jak najlepiej współgrała ze strojami. 

Irek jest ogromnie utalentowanym projektantem, a jego tegoroczna kolekcja to prawdziwy majstersztyk. Zauważyła to także publiczność Alta Romy. Przykuwała uwagę, ponieważ była nie tylko piękna, ale też wyjątkowo współgrała ze strojami – podsumowała Barbara Piekut.


Zdaniem projektantki biżuteria jest integralną częścią stroju, a kobieta bez biżuterii jest po prostu nieubrana, o czym szczególnie dobrze wiedzą eleganckie Włoszki.

Dobrze dobrana biżuteria autorska, wykonana w limitowanej liczbie egzemplarzy i wyróżniająca się oryginalnym wzornictwem, każdą stylizację uczyni bardziej atrakcyjną – przekonuje projektantka.

 

Polecamy: 

Pokazuję, na co mnie stać – rozmowa z Ireneuszem Glazą

Ireneusz Glaza: Pióro wieczne