plzh-CNenetdelvltnorues

Pokaz krakowskiego duetu projektantów – Eugeniusza Salwierza (biżuteria) i Zuzy Bart (stroje) na czerwcowych targach Jubinale w Krakowie był dedykowany dwóm mocno kojarzonym z Polską materiałom: bursztynowi i lnowi.

Eugeniusz Salwierz od wielu lat projektuje biżuterię unikatową, w której pierwszoplanową rolę gra bursztyn. Charakterystyczne są dla niego duże, często geometryczne formy, w których kamień jest formą przestrzenną, minirzeźbą czy obrazem, dla którego srebro tworzy tylko kadr. Niezwykłe bursztynowe obrazy Eugeniusza Salwierza zaprezentowane podczas tegorocznych Targów Jubinale pochodzą z kilku jego kolekcji autorskich.

Zuzanna Bartecka to uznana w świecie projektantka, która od wielu lat eksperymentuje z nitką lnianą. W jej pracowni powstają odzieżowe dzieła sztuki. Poprzez fakturowanie, cieniowanie i bawienie się różnymi splotami artystka zaskakuje nas niepowtarzalną formą – a wszystko to na bazie ekologicznego lnu.

Połączenie ich projektów to kwintesencja naturalności i ekologii. Doskonałym dopełnieniem lnianej odzieży artystycznej autorstwa Zuzanny Barteckiej były przez amberformy Eugeniusza Salwierza. Duże bryły bursztynu i jego ciepły kolor wspaniale komponowały się z naturalnymi odcieniami lnu. Całość dawała wrażenie lekkości i świeżości, stanowiąc idealną propozycją na upalny wakacyjny wieczór.

W czasie targów Jubinale podczas codziennych pokazów mody można było oglądać biżuterię pochodzącą bezpośrednio od wystawców w kompozycji z propozycjami odzieżowymi. Jest to doskonała forma promocji dla wystawców, będąca jednocześnie praktyczną, wizualną wskazówką dla kupców, pomocną w orientacji w najnowszych trendach.

Pozostałe obszerne relacje fotograficzne z pokazów można zobaczyć na www.jubinale.com