Grand Prix Mercurius Gedansis 2017 dla Jarosława Westermarka

Jarosław Westermark, Dariusz Zarański, Wojciech Kalandyk, Ireneusz Glaza oraz Jolanta i Andrzej Kupniewscy – to laureaci tegorocznej edycji Konkursu Jubilerskiego im. Bogdana Mirowskiego na najciekawszą biżuterię prezentowaną na Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku.

Jury przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA WZORNICTWO

Grand Prix | Nagroda Ministra Rozwoju i Finansów:
Jarosław Westermark za pierścionek „ZŁOTY BURSZTYN” wykonany z bursztynu naturalnie złoconego 24K złotem i zdobiony brylantami za „stworzenie czystej formy artystycznej, harmonijne połączenie szlachetnych materiałów oraz wyeksponowanie naturalnego piękna bursztynu”.

2455 2Wyróżnienie dla ART7 za naszyjnik „HORA” autorstwa Wojciecha Kalandyka2455 3

Wyróżnienie dla S&A SA za wisior „LUPA” autorstwa Sławomira Fijałkowskiego


KATEGORIA MISTRZOSTWO JUBILERSKIE

Złoty Medal | Międzynarodowych Targów Gdańskich:

2455 4


„NEW AGE DESIGN” Dariusz Zarański za wisior „KRAFTWERK” autorstwa Dariusza Zarańskiego wykonany ze złota, srebra, brylantów i bursztynu za „połączenie trudnych technik jubilerskich, perfekcyjne wykonanie oaz wspaniały efekt nowoczesnej biżuterii”.

2455 5

Wyróżnienie dla CHILLI Ireneusz Glaza za wisior srebrny pozłocony z bursztynem autorstwa Ireneusza Glazy

2455 6

Wyróżnienie dla GALERII PROJEKT za pierścień z jasnym bursztynem autorstwa Jolanty i Andrzeja Kupniewskich


Konkurs MERCURIUS GEDANENSIS adresowany jest do wystawców Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Nagroda przyznawana jest od 1995 roku. Intencją organizatora konkursu – Międzynarodowych Targów Gdańskich SA – jest wyróżnienie wzorów biżuterii nawiązującej do współczesnych trendów mody, wykonanych nienaganną techniką jubilerską oraz stanowiących interesującą ofertę eksportową polskiego przemysłu jubilerskiego i bursztynniczego. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: wzornictwo i mistrzostwo jubilerskie. Do jury zapraszani są uznani specjaliści z dziedziny rzemiosła złotniczego, projektowania, gemmologii i handlu zagranicznego.