poniedziałek, 03 grudnia 2012 17:26

Biżuteria – wspólny punkt widzenia

Napisała 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Bartosz Chmielewski – brosza „Całus 1”; srebro, emalia, zęby rekina Bartosz Chmielewski – brosza „Całus 1”; srebro, emalia, zęby rekina Fot. Galeria Otwarta

„To pierwsza grupowa wystawa prac absolwentów Katedry Biżuterii łódzkiej ASP prezentująca ich dokonania po zakończeniu edukacji” – mówi o wystawie „Biżuteria – wspólny punkt widzenia” jej kurator dr Jarosław Kolec. Wystawę można oglądać do 18 stycznia 2013 r. w Galerii Otwartej w Sandomierzu.

„Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku biżuteria wykształciła wiele osób, które dziś albo już odniosły sukces, albo aktywnie na niego pracują. Obserwujemy ich rozwój oraz dokonania i stąd pomysł, by zebrać je w jednym miejscu i zaprezentować szerszej publiczności” – mówi Jarosław Kolec. Z przyczyn oczywistych nie ma możliwości pokazania prac wszystkich absolwentów w jednym miejscu i czasie, dlatego wystawa została od początku pomyślana jako cykliczna. W pierwszej odsłonie, która swą premierę ma właśnie w Galerii Otwartej w Sandomierzu, prezentowane są prace 20 absolwentów, w tym również wykładowców, którzy także zdobywali tam wykształcenie. Wśród uczestników pierwszej edycji znaleźli się członkowie formacji twórczych zawiązanych w czasie studiów i nadal aktywnych: Punkt G, Au+ oraz G7. „Staraliśmy się dobierać prace pod kątem walorów estetycznych tak, by były reprezentatywne dla danego twórcy i pokazywały jego sposób myślenia o biżuterii” – podkreśla kurator.

Polecamy:
Biżuteria i grafika studentów łódzkiej ASP w Galerii Otwartej

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj

Reklama

Komentarze