wtorek, 30 marca 2010 21:55

Bursztynowa Kula – znowu dla Art7

Napisała 
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Nagroda Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego za Najlepszy Projekt Biżuterii na Targach Amberif 2010 po raz trzeci została przyznana firmie Art7 z Gdańska.

1033_1Studenci Katedry Biżuterii ASP za najlepszy projekt biżuterii uznali naszyjnik Sevenspeces wykonany w firmie Art7. Bursztynową Kulę autorstwa profesora Andrzeja Szadkowskiego przyznali właścicielowi firmy Wojciechowi Kalandykowi i projektantowi Maciejowi Rozenbergowi.

W werdykcie czytamy: „Naszyjnik zachwycił nas nowatorskim sposobem eksponowania piękna bursztynu, nowoczesną formą oraz mistrzostwem wykonania. Płaszczyzna nietypowego szlifu fasetowego bursztynu ściśle łączy się płaszczyzną oprawy ze srebra, dając ciekawe efekty wizualne. Sprawia, że naszyjnik nabiera zarówno szlachetnego, jak i magicznego wyrazu. Dodatkowym atutem pracy jest symboliczne znaczenie szlifu: 7 ścian – 7 sfer firmy.
Realizacje tej firmy były już nagradzane Bursztynową Kulą, bowiem Studio Art7 wyróżnia się na rynku jubilerskim indywidualnym stylem”.

Celem przyznania tej nagrody, wręczanej już po raz dziewiąty, jest podkreślenie, jak ważne są wartości artystyczne w projektowaniu biżuterii. Dobre wzornictwo jest najlepszym sposobem na utrzymanie pozycji na wymagającym rynku biżuterii.

1033_2Maciej Rozenberg: „Sevenspaces to najnowsze i najważniejsze dziecko pracowni projektowej Art7. Specjalnie wyselekcjonowany kamień (bursztyn) wraz z metalem (srebro) stanowi wyjątkowo zwartą kompozycję. Całość składa się z siedmiu wiodących płaszczyzn, załamanych wobec siebie pod określonymi kątami. Metal i kamień tworzą zwartą konstrukcję, istnieje nierozerwalna zależność pomiędzy nimi, przenikają i wynikają z siebie. Wpisują się w jeden spójny gabaryt.
Zapięcie z magnesów neodymowych ukryte jest w cięgnie, również pod pewnym kątem odchylonym od całości. Jest to najbardziej architektoniczny projekt z dotychczas stworzonych przez Art7. Inspiracji szukaliśmy między innymi w projektach architektonicznych 'wielkiego' Daniela Libeskinda.”

Polecamy:
Po umiarze poznać mistrza - rozmowa z Maciejem Rozenbergiem
Bursztynowa Kula dla Art7

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj

Reklama

Komentarze