Targi

Ambermart chwali się sukcesem frekwencyjnym: jak podaje organizator, imprezę odwiedziło w tym roku 3200 gości branżowych i niebranżowych z 38 krajów, m.in. z Chin, Niemiec, Skandynawii, Kuwejtu i USA. Niestety, niezbyt wielu wystawców nie może się pochwalić sukcesem handlowym…

Również w czasie tegorocznej edycji dominują żółte kaboszony w metalowych oprawach i bardzo wysokich cenach dochodzących do 40-50 euro za gram wyrobu.

Dane liczbowe podsumowujące zakończone właśnie edycje targów jubilerskich 3. Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show oraz 33. Hong Kong International Jewellery Show świadczą o sukcesie tych imprez. Sukces świętowany jest jednak w cieniu recesji coraz silniej odczuwalnej również w branży jubilerskiej. 

Choć kupców na targach Amber Trip w Wilnie było widocznie mniej niż rok temu, impreza może się pochwalić wzrostem liczby wystawców i zajmowanej powierzchni. 

Jeszcze kilka lat temu na targach Inhorgenta w Monachium wystawiało się kilkunastu producentów biżuterii z bursztynem, polskich i litewskich. Dziś litewskich wystawców już nie ma a gros polskich stanowią w tym sektorze firmy uczestniczące w programie promocji polskiej branży jubilerskiej i bursztynniczej na zagranicznych rynkach.

Targi Hong Kong Jewellery & Gem rozwiały obawy o najbliższą przyszłość polskich firm bursztynniczych – większość uczestników tej imprezy wróciła zadowolona z efektów biznesowych.

„Z pierwszych rozmów z wystawcami wynika, że targi były dla większości z nich udane – a to dobry znak dla nas wszystkich” – podsumowuje Ewa Rachoń, kierownik projektu Ambermart. Impreza była także okazją do zastanowienia się nad przyszłością bursztynu.

S&A, największy w Polsce producent biżuterii, kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnym wzornictwem biżuterii bursztynowej. Tymczasem na targach Inhorgenta Munich firma zaprezentuje nowe kolekcje bez bursztynu. Skąd taka zmiana? 

Za sprawą targów Amber Trip Wilno pretenduje do miana Stolicy Bałtyckiej Biżuterii. Litewska stolica ma stać się nią już po raz 10. w pierwszy wiosenny weekend marca.

450 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających z całego świata, najnowsze trendy w dziedzinie biżuterii bursztynowej, srebrnej i złotej oraz Gala Mody i Bursztynu w całkiem nowym wydaniu – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników 20. edycji targów Amberif w Gdańsku.

Targi Inhorgenta Munich to od wielu lat najważniejsza impreza targowa dla polskich twórców biżuterii – zarówno tych uznanych, jak i początkujących. Aż 20 z nich będzie prezentowało swoje prace w słynnej już designerskiej hali C2. 

Największym zainteresowaniem na targach Ambermart zdawało się cieszyć… Laboratorium Bursztynu, w którym rzeczoznawcy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników prowadzili identyfikację wyrobów z bursztynem. Kolejka oczekujących nie była tam niczym dziwnym…

W nowym – nowoczesnym – Centrum Wystawienniczo-Kongresowym  AmberExpo  odbyły się 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart, które pokazały, że przyszłość branży to najprawdopodobniej Chiny i bursztyn naturalny.

Niemcy to ciągle jeszcze bardzo atrakcyjny rynek dla polskich projektantów i producentów biżuterii. Właśnie zakończyły się targi Tendence we Frankfurcie, które zostały przez nich ocenione jako „umiarkowane, a nawet dobre”.

Tegoroczne 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu ambermart odbędą się w nowym AmberExpo w Gdańsku Letnicy. „Tym razem spodziewamy się większej niż w poprzednich latach frekwencji zarówno wystawców, jak i kontrahentów oraz zwiedzających, którymi niewątpliwie powoduje ciekawość zmian” – przyznaje Ewa Rachoń.

Sobota to ostatni dzień Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii, Kamieni Jubilerskich Amberif 2012. Przez cztery dni ofertę 450 wystawców z 15 krajów zobaczy ok. 6 tys. osób z branży jubilerskiej:  właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z całego świata.

Nowatorskie pomysły i techniki, międzynarodowe nowości i wskazujące nowe kierunki trendy – młodzi-kreatywni pokażą je w ramach wystawy Talents na targach Ambiente we Frankfurcie.

„Ogólna sytuacja ekonomiczna spowodowała, że zmienia się rynek bursztynu, a srebro być może dostało nową szansę” – mówi Ewa Rachoń, kierownik projektu Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Co to oznacza dla branży jubilerskiej?

Biżuteria złota i srebrna, klasyczna i fashion, kamienie szlachetne i jubilerskie, bursztyn i perły – to wszystko, a nawet więcej, będzie prezentowane w dniach 30.09-02.10 w warszawskim centrum Expo XXI na 12. edycji targów Złoto Srebro Czas.

Od dziś do soboty 28 sierpnia biżuteria z bursztynem polskich producentów będzie prezentowana na targach biżuterii w Kopenhadze – największej skandynawskiej imprezy branży biżuterii i zegarków.

12. Międzynarodowe Targi Bursztynu ambermart zapraszają w dniach 8-10 września do Gdańska na imprezę, która ma ambicje, by stać się także przedsięwzięciem kulturalnym. Taki charakter ma niewątpliwie „Mariacka pod Gwiazdami” – spotkanie bursztynu i sztuki w naturalnej scenografii najpiękniejszej ulicy starego Gdańska.

W dniach 10-12 czerwca 2011 po raz czwarty odbędą się w Krakowie Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych JUBINALE 2011. Organizatorzy zapowiadają udział ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy.

W najbliższy weekend (25-27.03) odbędzie się w Gdańsku pierwsza edycja Targów Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa & Sztuki Użytkowej ABOUT DESIGN. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie prezentacja publikacji „Trend Book 2011+” i wystawa studentów gdańskiej ASP ilustrująca opisane w niej trendy.

Targi amberif w Gdańsku zawsze były barometrem nastrojów w branży bursztynniczej i nadzieją na rozpoczynający się sezon zakupów w sezonie wiosenno-letnim. Jak wysoko podskoczą wskaźniki w czasie najbliższej edycji imprezy?

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 6
Reklama

Komentarze