sobota, 01 kwietnia 2017 19:27

Bursztynowa Kula dla Dariusza Zarańskiego

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Bursztynowa Kula 2017 dla Dariusza Zarańskiego Bursztynowa Kula 2017 dla Dariusza Zarańskiego Fot. MTG SA

Bursztynowa Kula, nagroda studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przyznawana za najlepszy projekt biżuterii na targach Amberif, w tym roku trafiła – już po raz drugi – do Dariusza Zarańskiego. Dlaczego studenci nagradzają tych samych projektantów?

W historii tej nagrody to nie pierwszy taki przypadek, kiedy nagrodę dostaje projektant już wcześniej został jej laureatem. Gdańska firma Art7 Wojciecha Kalandyka została uhonorowana Bursztynową Kulą aż trzykrotnie. Zresztą w tym roku też była nominowana do nagrody. Jednak zwyciężył Dariusz Zarański, autor wisiora „Kraftwerk” – nagrodzonego także przez międzynarodowe jury konkursu Mercurius Gedanensis 2017.

Nagroda Bursztynowej Kuli przyznawana jest od 2002 r. Otrzymuje ją ta firma / projektant, którzy na targach Amberif w Gdańsku zaprezentują – zdaniem studentów – najbardziej atrakcyjny wzór i wysoką jakość jego wykonania. I choć każdorazowo jest to inna grupa studentów, i choć znają oni listę laureatów z lat poprzednich, to zdarza się, że ich wybór pada po raz kolejny na te same osoby. „Przyglądając się targom już od wielu lat, odnoszę wrażenie, że dobrzy projektanci są niezmiennie dobrzy i trzymają wysoki poziom. Niestety, do tego grona rzadko dołącza ktoś nowy. Stąd też podwójni, a nawet potrójni laureaci Bursztynowej Kuli” – wyjaśnił Jarosław Kret, wykładowca ASP w Łodzi.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in. Marcin Zaremski, Marcin Tymiński, Bożena Kamińska, Art7, Studio Projektowe S&A, MTM Silver StudioEva StoneS&AZimmermann oraz Galeria Siedem.

Więcej informacji: 

Bursztynowa Kula 

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej w tej kategorii: « Mercurius Gedanensis 2014

Skomentuj

Reklama

Komentarze