wtorek, 18 listopada 2008 18:01

Kopalnia bursztynu w Kaliningradzie otwarta dla zwiedzających

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Po 15 latach przerwy kopalnia bursztynu w Kaliningradzie otworzyła swoje podwoje dla turystów. Za jedyne 100 rubli będzie można zobaczyć, jak wydobywa i obrabia się bursztyn.

W czasach Związku Radzieckiego kopalnię mogli zwiedzać tylko przedstawiciele władzy lub ważni goście odwiedzający Obwód Kaliningradzki. W latach 90. umożliwiono zwiedzanie turystom, jednak mogli oni tylko obejrzeć wydobycie bursztynowego surowca ze specjalnych wież widokowych, zwiedzić wystawę wyrobów gotowych z bursztynem i niewielkie muzeum bursztynu.

Atrakcyjna oferta

Obecnie oferta dla turystów jest znacznie bogatsza. Goście kaliningradzkiej kopalni mogą nie tylko z bliska przyjrzeć się wydobyciu bursztynu, ale także zobaczyć, jak wygląda jego obróbka oraz zastosowanie w jubilerstwie. Dodatkową atrakcją jest możliwość wykonania przez turystę samodzielnie ozdoby z bursztynem pod okiem doświadczonych mistrzów złotnictwa z pracowni wyrobów gotowych kaliningradzkiego kombinatu. Tak wykonana ozdoba na pamiątkę z pobytu w kopalni wliczona jest w cenę biletu. Na zakończenie wycieczki goście mogą w specjalnej restauracji zjeść dania przygotowane na podstawie dawnych przepisów kuchmistrzów Wschodnich Prus i spróbować nalewki bursztynowej.

Element promocji kopalni

Operatorzy turystyczni zajmujący się organizacją wycieczek do obwodu kaliningradzkiego cieszą się z nowej inicjatywy kopalni bursztynu. Ich zdaniem bursztynowe wycieczki staną się szybko stałym punktem programu grup turystów odwiedzających Kaliningrad, obok zwiedzania zabytków miasta i mierzei. – Traktujemy naszą ofertę nie tylko jako źródło dodatkowego dochodu, ale przede wszystkim jako element promocji wizerunku naszej kopalni – twierdzi Włodzimierz Butenko, zastępca generalnego dyrektora kaliningradzkiego kombinatu. Chcemy pokazać całemu światu, że w Kaliningradzie jest jedyna na świecie kopalnia, gdzie wydobywa się bursztyn na skalę przemysłową. U nas wydobywa się nie kilogram czy dwa, ale 3-4 tony dziennie – dodaje Butenko. Jak szacuje przedstawiciel zarządu kopalni, obecne złoża bursztynu w Kaliningradzie szacuje się na 118 tysięcy ton. Jego zdaniem oznacza to, że surowca bursztynowego wystarczy na co najmniej najbliższych 150 lat.

Więcej informacji:
www.amberplant.com


Polecamy także artykuł związany z tym tematem:
Zakupy surowca bursztynowego z Sambii będą jeszcze trudniejsze

Fot. Amberplant.com
Hubert Iwanicki

Autor tekstów na amber.com.pl

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2 komentarzy

  • Link do komentarza KursovajaMl czwartek, 01 czerwca 2017 05:04 napisane przez KursovajaMl

    Времени было крайне бедно, а курсовая горела. Содержание: взаимодействие СМИ со своими читателями. Конечно, немного который подумает, что это сложная тема, но заказав здесь работу, даже я, действующий корреспондент по Екатеринбургу, открыл чтобы себя большое величина интересных фактов. Коновод поставил отлично. Ребята сработали хорошо, совершенно по ГОСТУ, совершенно факты, отсылки и примеры реальные, а литература к этому обязывает. Словом, рекомендую!
    Заказывал здесь как курсовик писала

  • Link do komentarza anetta gaska czwartek, 06 września 2012 07:43 napisane przez anetta gaska

    zapraszamy na wystawE burstzynu w szczecinie fascynujace egzemplarze zamek szczecinski

Skomentuj

Reklama

Komentarze