sobota, 02 grudnia 2017 20:15

Już jest! Ostrowski Design Gallery

Napisała 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Już jest! Ostrowski Design Gallery Foto: Lucyna Pęsik

„Od dawna chciałem mieć pracownię połączoną z galerią, by mieć bezpośredni kontakt z klientem. Teraz udało mi się to marzenie zrealizować” – mówi Jacek Ostrowski. W piątek 1 grudnia została otwarta Ostrowski Design Gallery w Gdańsku-Wrzeszczu.

Trzeba mieć dużo odwagi, by w czasach, kiedy galerie z biżuterią autorską znikają z mapy polskich miast, taką galerię otworzyć. Jacek Ostrowski sygnałami płynącymi z rynku nadmiernie się nie przejmuje. „Jakoś to będzie” w jego ustach brzmi zaskakująco przekonująco. „Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo przekonać klientów, że biżuterię można kupować także w małych pracowniach złotniczych, a nie, jak wiele osób jest przekonanych, tylko w sieciówkach w centrach handlowych. Wierzę jednak, że to się z czasem uda, zwłaszcza że rośnie grono osób, które pragną mieć biżuterię zaprojektowaną tylko dla nich, albo przynajmniej nie będącą powtarzaną w wielu milionach masówką. Mam już spore grono indywidualnych klientów, którzy systematycznie wracają po nowe wzory, i mam nadzieję, że dzięki galerii będzie ono nadal rosło” – tłumaczy projektant. Możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia będzie jego zdaniem dodatkową zachętą.

W ofercie galerii będą przede wszystkim jego projekty zrealizowane w pracowni za ścianą, ale w planach jest także prezentacja prac innych twórców. Jakich? „Różnych. I nie chciałbym się w tym wyborze ograniczać tylko i wyłącznie do biżuterii. Generalnie jestem otwarty na propozycje” – wyjaśnia.


Polecamy: 

Jacek Ostrowski i jego kolory w Galerii YES 

W symbiozie z nowoczesnym światem – rozmowa z Jackiem Ostrowskim  

Dobre pomysły mnie nie opuszczają - rozmowa z Jackiem Ostrowskim 

 

 

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Galeria

Skomentuj