środa, 29 marca 2017 20:25

Mercurius Gedanensis 2017

Napisała 
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Grand Prix Mercurius Gedansis 2017 dla Jarosława Westermarka Grand Prix Mercurius Gedansis 2017 dla Jarosława Westermarka Fot. MTG SA

Jarosław Westermark, Dariusz Zarański, Wojciech Kalandyk, Ireneusz Glaza oraz Jolanta i Andrzej Kupniewscy – to laureaci tegorocznej edycji Konkursu Jubilerskiego im. Bogdana Mirowskiego na najciekawszą biżuterię prezentowaną na Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku.

Jury przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA WZORNICTWO

Grand Prix | Nagroda Ministra Rozwoju i Finansów:
Jarosław Westermark za pierścionek „ZŁOTY BURSZTYN” wykonany z bursztynu naturalnie złoconego 24K złotem i zdobiony brylantami za „stworzenie czystej formy artystycznej, harmonijne połączenie szlachetnych materiałów oraz wyeksponowanie naturalnego piękna bursztynu”.

2455 2Wyróżnienie dla ART7 za naszyjnik „HORA” autorstwa Wojciecha Kalandyka2455 3

Wyróżnienie dla S&A SA za wisior „LUPA” autorstwa Sławomira Fijałkowskiego


KATEGORIA MISTRZOSTWO JUBILERSKIE

Złoty Medal | Międzynarodowych Targów Gdańskich:

2455 4


„NEW AGE DESIGN” Dariusz Zarański za wisior „KRAFTWERK” autorstwa Dariusza Zarańskiego wykonany ze złota, srebra, brylantów i bursztynu za „połączenie trudnych technik jubilerskich, perfekcyjne wykonanie oaz wspaniały efekt nowoczesnej biżuterii”.

2455 5

Wyróżnienie dla CHILLI Ireneusz Glaza za wisior srebrny pozłocony z bursztynem autorstwa Ireneusza Glazy

2455 6

Wyróżnienie dla GALERII PROJEKT za pierścień z jasnym bursztynem autorstwa Jolanty i Andrzeja Kupniewskich


Konkurs MERCURIUS GEDANENSIS adresowany jest do wystawców Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Nagroda przyznawana jest od 1995 roku. Intencją organizatora konkursu – Międzynarodowych Targów Gdańskich SA – jest wyróżnienie wzorów biżuterii nawiązującej do współczesnych trendów mody, wykonanych nienaganną techniką jubilerską oraz stanowiących interesującą ofertę eksportową polskiego przemysłu jubilerskiego i bursztynniczego. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: wzornictwo i mistrzostwo jubilerskie. Do jury zapraszani są uznani specjaliści z dziedziny rzemiosła złotniczego, projektowania, gemmologii i handlu zagranicznego. 


Więcej informacji: 

Mercurius Gedanensis 

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj

Reklama

Komentarze