czwartek, 09 sierpnia 2012 16:08

Motowoman Amber Expedition 2012

Napisała 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pod koniec sierpnia Motopomorzanki ruszą na swoją drugą Motowomen Amber Expedition, czyli wyprawę szlakiem bursztynowym – tym razem powiedzie ich on z Gdańska przez Warszawę do Równego, gdzie będą uczestniczyć w Dniach Miasta. Celem wyprawy jest promocja bursztynu, Pomorza oraz Gdańska.

Planowana pierwotnie przez Motopomorzanki (to grupa ok. 90 kobiet z woj. pomorskiego, tworzona przez miłośniczki motocyklizmu) wyprawa szlakiem bursztynowym do St. Petersburga została przełożona na kolejny rok, na rzecz wyprawy do Ukrainy do słynącej z bursztynu bałtyckiego miejscowości Równe. „Tegoroczna trasa wiedzie z Gdańska do Warszawy, gdzie odwiedzimy Muzeum Ziemi PAN, do Równego, gdzie weźmiemy udział w obchodach Dni Miasta. W drodze powrotnej odwiedzimy Lwów i Kazimierz Dolny” – mówi Anna Kalina-Zajączkowska. W trasę liczącą w sumie niespełna 2 tys. km i trwającą tydzień wyruszy 8 Motopomorzanek.

Pierwsza wyprawa Motowomen Amber Expedition odbyła się na przełomie sierpnia i września 2011 r. i prowadziła szlakiem bursztynowym z Gdańska do Akwilei. Celem podejmowanych wypraw jest promocja bursztynu bałtyckiego i regionu pomorskiego, a zwłaszcza Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu.  W tym roku wsparcia udzieliły im: Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Polski Związek Motorowy oraz producent kosmetyków Ziaja. „Chętnie przyjmujemy wszelkie formy wsparcia dla uczestniczek tej i kolejnych wypraw” – mówi Anna Kalina-Zajączkowska. Mogą to być również dary rzeczowe, które Motopomorzanki licytują na specjalnie zorganizowanych aukcjach.

Więcej informacji:
Motopomorzanki

Relacja z Motowoman Amber Expedition 2011:
A może tak szlak bursztynowy?

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj

Reklama

Komentarze