niedziela, 13 marca 2011 00:58

Amberif w Amber Expo już w 2013 r.

Napisała 
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Tak ma wyglądać centrum Amber Expo Tak ma wyglądać centrum Amber Expo

„Jubileuszowa, 20. edycja targów Amberif odbędzie się już w nowym centrum konferencyjno-wystawienniczym w Gdańsku Amber Expo” – zapowiedział w czasie otwarcia 18. edycji tej imprezy wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki.

„Centrum będzie zlokalizowane w sąsiedztwie największej bursztynowej bryły w Europie – stadionu Arena Gdańsk” – dodał. Podkreślił także, że inwestycje miejskie czynione są z myślą właśnie o bursztynie: „To nie jest przypadek, że stadion przypomina kształtem i kolorem bryłę bursztynu.”

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, branża bursztynnicza spotka się w 2013 r. na targach Amberif już w nowej hali. A właściwie w trzech połączonych ze sobą halach o łącznej powierzchni 12 tys. m2, co odpowiada sumie wszystkich hal wraz z namiotową w obecnym centrum wystawienniczym przy ul. Beniowskiego. Jak zapewnił prezes zarządu MTG SA Andrzej Kasprzak, dalsza rozbudowa planowana jest w drugim etapie inwestycji. W kompleksie znajdzie się także nowoczesny, siedmiopiętrowy budynek biurowy o powierzchni 7 tys. m2.

Oddanie nowego centrum konferencyjno-wystawienniczego zapowiadane jest na wiosnę 2012 r. Będą się tam odbywać imprezy targowe, konferencje, seminaria, szkolenia, warsztaty, a także duże kongresy. Główna sala plenarna pomieści 600 osób, zaś dodatkowe sale warsztatowe ok. 100-150 osób. Głównym inwestorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie. Spółka już otrzymała zgodę na budowę. Makieta obiektu była zaprezentowana w czasie targów Amberif 2011.

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj

Reklama

Komentarze

 • Pati super przepis! muszę spróbować. Skomentowane przez Pati
  Nalewka bursztynowa – to działa…?
 • kk Kto kogo tutaj oszukuje? Kto podał ci cenę 160zł za gram bursztynu? Oraz, co najważniejsze za jaki dokładnie bursztyn? 150-160zł jest to cena za gram SZCZEREGO ZŁOTA pr 999,9 nawet… Skomentowane przez kk
  Jak sprawdzić autentyczność bursztynu?
 • wiarus Być może dla osób "ściśle związanych" z bursztynem powyższa prośba jest śmieszna. Proszę jednak zważyć: jedyną formą walki z kiepskimi podróbkami i niszczeniem rynku przez nieuczciwych handlowców jest odpowiednia wiedza… Skomentowane przez wiarus
  Tomasz Mikołajczyk: Bursztyn schodzi na psy
 • Andrzej Co do Twojego artykulu na temat eliminacji Nas z rynku Chinskiego przez producentow Chinskich , wyglada to tak ze Chinczycy sa specjalistami w podrabianiu wszystkiego i o tym wie kazdy… Skomentowane przez Andrzej
  Chiński tort już nie dla Polaków?
 • Pawel Kalenik 5 gwiazdek nie wystarczy. Jestem w szoku.A przeczytalem dopiero to, co tlustym drukiem i 5 nastepnych zdan. Urodzilem sie w Gdansku i "za siura",jak mowi moj kolega z Ostrody:)wykopywalem bursztyn,kiedy… Skomentowane przez Pawel Kalenik
  Bursztyn z Wysp Brytyjskich