Felieton

914Kiedy na początku tego roku rozpoczynaliśmy prace w PKN nad polską normą na bursztyn bałtycki, ostrzegano nas, że w innych branżach pisaniu normy towarzyszyły burzliwe dyskusje i spory, a nawet demonstracje. Nie przypuszczałem jednak, że w naszym środowisku znajdą się bursztynnicy, którzy nagle stwierdzą, że tak naprawdę to nic o bursztynie bałtyckim nie wiemy.
901Co ma wspólnego historia zjedzenia kapitana Jamesa Cooka, słynnego podróżnika i żeglarza, z bursztynem bałtyckim?
896Po obejrzeniu w rosyjskiej telewizji NTW siedmiominutowego materiału o bursztynie, pt. "Skarb narodu", przypomniał mi się stary dowcip kabaretu Tey o chłopcu, który chce być żołnierzem, bo chce mieć sklep.
892Zawsze warto się spierać, a czasami nawet pokłócić. Byleby tylko wiedzieć z kim, kiedy i gdzie.
885Lena Gradinarowa była kobietą niezwykłą. Wiem, że wielu z nas nie traktowało jej poważnie. Ona nie pasowała do naszego niby zachodniego stylu życia:). Ale ja będę bronił jej do końca - to była kobieta zjawiskowa, i jak ona kochała bursztyn! 1 listopada wypijmy za jej życie wieczne!!!
877W czasie prześladowań pierwszych chrześcijan, podobizna Ryby była ich znakiem rozpoznawczym. Postuluję, żeby praca pod tym samym tytułem autorstwa Eleny Gradinarowej stała się znakiem rozpoznawczym tych, którzy żyją dla bursztynu, a nie tylko po to, żeby dostatnio dzięki niemu żyć:)
873Tak, przyznaję się, ja, Roba, byłem w Braniewie. Był ze mną Zbychu! Po raz kolejny brawa dla profesjonalizmu Pani redaktor – nie mylić z prokurator – Anny Sado, która wykryła ten bursztynowy spisek!
Reklama

Komentarze