niedziela, 05 marca 2017 18:00

Trend Book 2017+

Napisała 

2πr, Anomaly, Mandala, Attention, Next Nature – to najważniejsze makrotrendy stylistyczne prezentowane w 7. edycji  Trend Booka 2017+. Premiera publikacji – tradycyjnie na targach Amberif w Gdańsku.  

Tym razem zespół Trend Booka poszukiwał makrotrendów na imprezach wyznaczających najnowocześniejsze trendy wzornicze (iSaloni w Mediolanie, Dutch Design Week w Eindhoven, Helsinki Design Week, Seoul Design Festival), jak również na wiodących targach jubilerskich (VicenzaOro, BaselWorld, Inhorgenta). Uzupełnieniem wiedzy zgromadzonej na profesjonalnych targach branżowych stały się również i tym razem obserwacje „pulsu ulicy” w wybranych metropoliach: Berlinie, Szanghaju i Lizbonie.  W efekcie wytypowano 5 makrotrendów: 2πr, Anomaly, Mandala, Attention, Next Nature.


2πr 

Anomaly 

Mandala 

Attention

Next Nature 


Trendy te posłużyły studentom Wydziału Architektury i Wzornictwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – i po raz pierwszy zaproszonym do współpracy wiodącym projektantom ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – do stworzenia inspirowanych nimi wizualizacji z użyciem bursztynu bałtyckiego. Wzorem lat poprzednich zdjęcia tych prac są publikowane  w Trend Booku i będą prezentowane na specjalnej wystawie towarzyszącej promocji wydawnictwa podczas targów Amberif.  

„Liczymy na to, że zainicjowany siedem lat temu projekt będzie kontynuowany i rozwijany, a nasza praca spotykać się będzie nadal z uznaniem fachowej publiczności, zainteresowanej współczesną kulturą materialną i przyczyniać się będzie do wizerunkowej rozpoznawalności bałtyckiego bursztynu w jego najbardziej awangardowej interpretacji projektowej” – napisał we wstępie prof. Sławomir Fijałkowski.

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj