piątek, 01 lipca 2011 23:19

Paweł Kaczyński i Art7 laureatami Ałatyru

Napisała 
Zwycięski naszyjnik Pawła Kaczyńskiego Zwycięski naszyjnik Pawła Kaczyńskiego

Projektant Paweł Kaczyński i firma Art7 zostali laureatami konkursu na najlepszy wyrób z bursztynu odbywającego się w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Bursztynu Ałatyr 2011.

Gdańska firma Art7 zdobyła 1. miejsce w kategorii Nowatorstwo za pierścionek z kolekcji, która miała premierę na tegorocznych targach Amberif: we wnętrzu bursztynu umieszczono... ciecz. Praca Pawła Kaczyńskiego – srebro łączone z bursztynem – otrzymała 2. miejsce w kategorii Kreacja artystycznego wizerunku.

1467_2

Organizatorem biennale i międzynarodowego konkursu na najlepszy wyrób z bursztynu Ałatyr 2009. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego nazwa jest odwołaniem do starorosyjskiej nazwy bursztynu. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Przestrzeń – czas”. Międzynarodowe jury przyznało nagrody w kategoriach: Mistrzostwo, Kreacja artystycznego wizerunku oraz Nowatorstwo.

Fot. Zwycięski pierścionek Oxygen - Art7

Polecamy:
Ałatyr 2009 bez Grand Prix
Ałatyr 2009
Ałatyr 2007

Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj