wtorek, 24 marca 2009 14:01

Gala Mody i Bursztynu: L`art Vivant

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolekcja L`art Vivant ze strojami Ursuli Ray i biżuterią Darii Jankowiak-Byczkowskiej to kwintesencja kobiecości podkreślana przez inspiracje płynące z natury.

Daria Jankowiak-Byczkowska:
mieszka i tworzy w Sopocie, jej projekty były wielokrotnie nagradzane za wzornictwo (m.in. Bursztynowa Kula 2003, Mercurius Gedanensis Amberif 2005, Klejnot Polskiej Biżuterii 2005, 2006). Wraz z mężem prowadzi autorską pracownię Motyle. Ich ideą jest projektowanie i sprzedaż indywidualnych i nowoczesnych kolekcji biżuterii. Łączą bursztyn oraz naturalne kamienie ze srebrem czystym i złoconym o fantazyjnych powierzchniach.

Ursula Ray:
z wykształcenia matematyk, z zawodu informatyk i lektor języka szwedzkiego, w 2008 ukończyła z wyróżnieniem Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej kolekcja dyplomowa L`art Vivant została nagrodzona przez Young Polish Designers Foundation i portal Kobiety.pl.

Kolekcja ubiorów L`art Vivant inspirowana jest lekkim, kobiecym stylem lat 50. Stroje wykonane są z w pełni szlachetnego, naturalnego jedwabiu, ozdobionego dużymi, ręcznie malowanymi motywami kwiatowymi w pastelowych odcieniach różu i brązu. Biżuteria wykonana ze srebra oraz srebra złoconego, bursztynu i kamieni jubilerskich. Inspirowana jest motywami roślinnymi i zwierzęcymi oraz kolorami natury.


Materiał targów Amberif
Michał Kosior

Związany z branżą jubilerską od 1999 roku. Jest niezależnym dziennikarzem współpracującym z amber.com.pl, branżowym magazynem "Zegarki & Biżuteria" oraz fachową prasą zagraniczną. Oferuje także firmom usługi w zakresie PR i doradztwa.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj