środa, 13 sierpnia 2014 08:43

Bursztynowa biblioteka Muzeum Ziemi PAN Wyróżniony

Napisała 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prace nad przygotowaniem katalogu księgozbioru bursztynowego znajdującego się w posiadaniu Działu Bursztynu Muzeum Ziemi PAN trwały od dłuższego czasu. Od niedawna można już korzystać z roboczej wersji katalogu publikacji.

Na stronie internetowej MZ PAN jest już dostępna robocza wersja katalogu publikacji, tj. książek, odbitek artykułów z czasopism naukowych oraz opracowań popularnonaukowych o bursztynie i z dziedzin „okołobursztynowych” pochodzących z darów, wymiany i zakupów oraz z Biblioteki MZ – dostępnych w Dziale Bursztynu. „Jest ona jeszcze w fazie roboczej, ponieważ nadal pojawiają się nowe pozycje, które wprowadzamy na bieżąco do bazy. W przyszłości planujemy aktualizację raz w roku” – wyjaśniła prof. Barbara Kosmowska-Ceranowicz, inicjatorka pomysłu.

Równolegle opracowywany jest katalog czasopism naukowych, specjalistycznych i branżowych dotyczących bursztynu – dostępnych w Dziale Bursztynu.

Korzystanie z biblioteki jest nieodpłatne. Część tytułów będzie można wypożyczyć, inne, przede wszystkim te istniejące tylko w jednym egzemplarzu, są dostępne tylko na miejscu.


Więcej informacji:

Katalog księgozbioru bursztynowego MZ PAN

Czytany 1771 razy
Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skomentuj