czwartek, 11 sierpnia 2011 09:37

Futurat debiutuje na NewConnect Wyróżniony

Napisała 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Prezes Briju Przemysław Piotrowski dokonał prezentacji firmy Prezes Briju Przemysław Piotrowski dokonał prezentacji firmy Fot. GPW

Briju to nowa nazwa, pod którą 10 sierpnia zadebiutowała na NewConnect gnieźnieńska firma Futurat. Na otwarciu kurs jej akcji wzrósł o 10 proc. i wyniósł 5,51 zł.

Briju to pierwsza polska firma z branży jubilerskiej, która odważyła się na ten wejście na NewConnect. Uzyskane ze sprzedaży akcji (1.500.000 akcji serii B, 478.260 akcji serii C oraz 500.000 papierów serii D) fundusze spółka przeznaczy m.in. na wprowadzenie na rynek nowej marki biżuterii złotej z kamieniami szlachetnymi. Kampania promocyjna planowana jest na przełom listopada i grudnia, a jej dystrybucja ma się opierać na współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami handlowymi. Współpraca ta ma zostać wzbogacona o działania wspomagające, m.in. szkolenia w zakresie wiedzy o rynku i trendach. Jeszcze w tym roku spółka planuje osiągnąć wzrost obrotów do wysokości 2,3 mln zł oraz umocnić swoją pozycję. Zakładany na przyszły rok dynamiczny wzrost sprzedaży ma wywindować Briju na pozycję lidera w sprzedaży biżuterii na rynku krajowym w 2014 r. W dalszej przyszłości planowane jest wejście na GPW. 

Ze względu na wejście spółki na rynek NewConnect oraz planami rozwoju została zmieniona nazwa na Briju. Nowa nazwa w języku francuskim oznacza „lśnić”i za sprawą pierwszych dwóch liter ma się kojarzyć z brylantami i braćmi – jest bowiem zarządzana przez czterech braci: Sławomira, Tomasza, Jarosława i Przemysława.

Firma Futurat istnieje od 2001 r., choć jej tradycje sięgają 1920 r. Obecnie zatrudnia 100 osób. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii wykonanej ze złota i kamieni szlachetnych. Firma ma rozwiniętą sieć sprzedaży w kraju, gdzie współpracuje z ponad setką odbiorców (w tym sieciami W.Kruk, Yes, Arent i Szubert), i zagranicą, gdzie wypracowuje ponad 50 proc. swoich obrotów (m.in. Niemcy, Włochy, Belgia, Czechy, Słowacja, Węgry). Przychody spółki rosły w ciągu ostatniego dziesięciolecia średnio o 20 proc. rocznie (za wyjątkiem 2009 r.).

Czytany 3789 razy
Anna Sado

Dziennikarz branżowy specjalizujący się w tematyce jubilerskiej. Od 2007 roku współtworzy Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1 komentarz

Skomentuj