Michał Kosior

Michał Kosior

Związany z branżą jubilerską od 1999 roku. Jest niezależnym dziennikarzem współpracującym z amber.com.pl, branżowym magazynem "Zegarki & Biżuteria" oraz fachową prasą zagraniczną. Oferuje także firmom usługi w zakresie PR i doradztwa.

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
poniedziałek, 24 września 2012 20:23

Michał Kosior: Po co nam certyfikat MSB…?

Obawy przed bursztynem poprawianym nie zawsze są słuszne.

czwartek, 20 października 2011 10:25

Bursztyn w dłoniach Danuty Kruczkowskiej

To czwarta wystawa biżuterii w Gdańsku tej jesieni, a będą jeszcze co najmniej dwie! 14 października odbył się wernisaż wystawy „Bursztyn w kobiecych dłoniach” Danuty Burczik-Kruczkowskiej w Manufakturze Bursztynu.

poniedziałek, 05 września 2011 21:36

Michał Kosior: Polski design w Kopenhadze

Współczesne polskie wzornictwo biżuterii z bursztynem było dla gości targów Copenhagen Jewellery Fair dużym zaskoczeniem. Również tam trzeba przełamywać stereotypy.

wtorek, 09 sierpnia 2011 16:56

Bursztynowa PGE Arena

Blisko 81 tysięcy osób zwiedziło w bursztynowy stadion PGE Arena w sobotę 6 sierpnia. To zdecydowanie więcej niż tydzień wcześniej podczas otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie.

poniedziałek, 25 lipca 2011 08:57

Wielkie otwarcie Faktorii

Wyjątkowo duża frekwencja odwiedzających i moc atrakcji towarzyszyły otwarciu faktorii handlowej z czasów wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim. Sobotnie popołudnie i wieczór udowodniły, że to potrzebny i ciekawy obiekt, a bursztyn staje się symbolem całego Pomorza.

niedziela, 06 marca 2011 22:55

Skarby z bursztynu odkryte

Ciemne, oświetlone barwami bursztynu wnętrza i tajemnicza aranżacja pomieszczeń zamkowej łaźni, w której umieszczono nowoczesne gabloty z najciekawszymi obiektami ze zbiorów bursztynu Malborskiego Zamku, mile zaskoczyły w zimowe popołudnie podczas otwarcia wystawy „Skarby z bursztynu”.

Nad sposobami wykorzystania bursztynu i stworzenia interesujących produktów dla turystyki biznesowej debatowali przedstawiciele branży turystycznej i bursztynniczej. 21 lutego w Gdańsku odbyły się warsztaty Amber&Relax - organizowane przez Gdańsk Convention Bureau oraz Inspiros Consulting Group.

niedziela, 30 stycznia 2011 13:20

Spotkanie Rady Konsultantów targów Amberif

Tematy otwarcia targów dla publiczności, promocji bursztynu oraz programu targów zdominowały spotkanie konsultantów targów Amberif, które odbyło się 27 stycznia w siedzibie organizatora w Gdańsku.

środa, 01 grudnia 2010 09:54

Bursztyn w Wieliczce

W najbliższy czwartek, 2 grudnia w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zostanie otwarta wystawa „Górnictwo na ziemiach polskich – od krzemienia do gazu łupkowego”.

środa, 24 listopada 2010 20:29

Rosyjski bursztyn w Luwrze

Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie zorganizowało wystawę prac kaliningradzkich artystów bursztynników w Muzeum Luwru w Paryżu. Swoje autorskie prace przygotowane specjalnie na wystawę w Paryżu zaprezentują Lew Romanenko, Michaił Worobiow, Ludmiła Szalina oraz Olga Szorokowa.

Najpóźniej w marcu 2011 roku Międzynarodowe Targi Gdańskie zamierzają rozpocząć budowę nowych terenów targowych w gdańskiej dzielnicy Letnica, obok wzorowanego na bryle bursztynu stadionu PGE Arena. Pierwsza impreza targowa ma się w nich odbyć w roku 2012.

poniedziałek, 18 października 2010 10:18

Konkurs Szkoła na Bursztynowym Szlaku 2010 rozstrzygnięty

W drugiej edycji konkursu kapituła przyznała 5 tytułów „Szkoła na Bursztynowym Szlaku” oraz 4 wyróżnienia, a także 3 dodatkowe nagrody indywidualne za konkretne, wybrane elementy projektów.
poniedziałek, 11 października 2010 13:19

Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów

Do 14 października 2010 można zgłaszać uwagi do projektu planu miejscowego zagospodarowania  przestrzennego północnej części Wyspy Spichrzów w Gdańsku, gdzie zlokalizowana ma być nowa siedziba Muzeum Bursztynu.

400 milionów złotych w najbliższych pięciu latach zostanie przeznaczone na promocję polskiej gospodarki poprzez jej specjalności eksportowe. Branża jubilersko-bursztynnicza jest jedną z piętnastu objętych dofinansowaniem w programie ministerialnym.

wtorek, 07 września 2010 21:28

Plakaty „Bursztyn Bitterfeldu“

Z końcem września w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Bursztynników będzie można zakupić dwa plakaty zatytułowane „Bursztyn Bitterfeldu” wydane przez Stowarzyszenie Arbeitskreis Bernstein oraz Muzeum Okręgowe w Bitterfeldzie.

Poszukiwanie bursztynu, kolejna część przedstawienia Legenda Zamczyska, koncerty i pokazy, ale przede wszystkim nauka, zabawa i odwołanie do historii i tradycji Szlaku Bursztynowego – to główne atrakcje największej w Polsce plenerowej imprezy związanej z bursztynem, która odbyła się w miniony weekend w Konopnicy i Wieluniu.

Podczas konferencji podsumowującej I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bursztynie, która odbyła się 18 maja w siedzibie Rady Miasta Gdańska, Małgorzata Befinger, wieloletni opiekun szkolnego koła wiedzy o bursztynie „Bursztynek” w X LO w Gdańsku, została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska.
Dziedziniec Zespołu Przedbramia wypełniony miłośnikami bursztynu, zdjęcia zrobione bursztynowym obiektywem i tort uświetniły uroczystość 10 rocznicy powołania Muzeum Bursztynu.

1065_0Marek Mazur – konstruktor bursztynowego obiektywu opowiada o pracy nad nim oraz o pomyśle na wspólną wystawę widzianą bursztynowym okiem.

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku, jednak jego wyniki pozostają bez wpływu na kształt i termin realizacji budowy nowej siedziby Muzeum Bursztynu.
piątek, 23 kwietnia 2010 15:07

Medal Mściwoja II dla Mariusza Drapikowskiego

22 kwietnia 2010 podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Gdańska medalem Mściwoja II za wybitną twórczość rzeźbiarską i promowanie Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu uhonorowany został Mariusz Drapikowski. Wyjątkową laudację na jego cześć wygłosił abp. Tadeusz Gocłowski.
piątek, 16 kwietnia 2010 12:09

Gala Mody i Bursztynu: Sweet Dreams

Biżuteria zaprojektowana specjalnie na tę okazję w pracowni Eva Stone Ewy i Rafała Szyszko harmonijnie komponowała się z jedwabiem i filcem projektu Magdy Arłukiewicz (Marlu).
Wniosek MSB o dofinansowanie w projekcie „Promocja polskiej gospodarki” ma dużą szansę na przyjęcie do finałowej piętnastki.
poniedziałek, 12 kwietnia 2010 13:32

Gala Mody i Bursztynu: Ocean of Forms

W wyniku współpracy Anny Dziubek (biżuteria) i Małgorzaty Dudek (moda) powstała kolekcja żywiołowa i odważna, przepełniona klimatem i zapachem morza.
piątek, 09 kwietnia 2010 11:40

Gala Mody i Bursztynu: Carnaval

Pokaz Carnaval Justyny Waraczyńskiej (moda) i Danuty Czapnik (biżuteria) to przykład idealnej symbiozy.
piątek, 09 kwietnia 2010 11:27

Gala Mody i Bursztynu: POMERAŃCHA

Po pokazanej w 2007 roku świetnej kolekcji Cashëbë, Pomerańcha to kolejne nawiązanie do kultury i tradycji regionu w dorobku Joli Słomy i Mirka Trymbulaka, stałych gości gali Amberifu.
środa, 07 kwietnia 2010 16:29

Gala Mody i Bursztynu: The Alice

Bajkowa, fantazyjna, nietuzinkowa, porywająca - tak można krótko podsumować kolekcję Mai Sucheckiej (ubiory), Beaty Miłogrodzkiej (kapelusze) i Małgorzaty Kalińskiej (biżuteria).
środa, 07 kwietnia 2010 16:16

Gala Mody i Bursztynu: MG&S Man

Tym, co wyróżniło pokaz, który przygotowali projektanci mody Michał Starost i Sebastian Kaźmierczak oraz projektant biżuterii Jacek Ostrowski, była czysto męska moda.
piątek, 26 marca 2010 13:29

Gala Mody i Bursztynu: Nocturn

1029Jedną z inspiracji do stworzenia kolekcji były nokturny Fryderyka Chopina, jego dwusetna rocznica urodzin.
środa, 24 marca 2010 00:00

Gala Mody i Bursztynu: Cinema Obsession

1026Biżuterię specjalnie do tego pokazu zaprojektowała Monika Juchno (Lemoniq), zaś suknie Eva Minge.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 5