Eugeniusz Salwierz

Projektuje i wykonuje biżuterię unikatową, łącząc bursztyn ze srebrem, kamieniami naturalnymi, metalami kolorowymi oraz szkłem akrylowym. Proponuje głównie proste, nowoczesne formy geometryczne. Bardzo ważną częścią jego działalności jest projektowanie form przemysłowych (sprzęty audio-wideo, wzmacniacze, gramofony, głośniki, meble), zajmuje się również aranżacją wnętrz.

Cechą jego twórczości jest wyrafinowana prostota i elegancja. Na pierwszym planie jest zawsze bursztyn, który odgrywa tutaj rolę nie tylko kamienia szlachetnego, ale także przestrzennej formy i miniaturowego obrazu. Zakres interwencji artysty w jego surową pierwotną formę jest ograniczony i polega na wydobyciu tego, co tkwi pod jego powierzchnią – filtrującego ciepłe światło przeźrocza, które zderzone z chłodem idealnej powierzchni srebra czy pleksiglasu, wyświetli zawarty w nim niezwykły, subtelny i bogaty obraz.

Eugeniusz Salwierz wypracował skuteczny kompromis między formą podporządkowaną funkcji zdobniczej a formą zależną jedynie od wyobraźni artysty, jego intuicji i jego emocjonalnych potrzeb. Przestrzenne, niewielkie kompozycje z bursztynu, dla którego kontrastem jest srebro, inny metal lub szkło organiczne zostały nazwane AmberFormami. AmberFormy Eugeniusza Salwierza tworzą dla bursztynowych obrazów właściwą oprawę i najlepsze towarzystwo. Oby trafiły w życzliwe ręce.

Prof. Grzegorz Banaszkiewicz, artysta-grafik


 

Ceny bursztynu

Orientacyjne ceny bursztynu bałtyckiego (surowca)

ceny-bursztynu

Katalog Firm

AD ART Andrzej Drozdowski
Bogata oferta biżuterii srebrnej z bursztynem i artykułów dekoracyjnych z bursztynem.
WYTWÓRNIA ANTIDOTUM
Kursy przygotowujące do profesjonalnego projektowania i wykonywania biżuterii artystycznej ze srebra i kamieni jubilerskich.
Studio DF
Studio DF jest firmą wyspecjalizowaną w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości unikatowej biżuterii srebrnej z naturalnym bursztynem oraz innymi kamieniami ozdobnymi.

Reklama