Artykuły filtrowane wg daty: marca 2018

piątek, 16 marca 2018 23:11

Trend Book 2018+

Tradycyjnie na targach AMBERIF będzie miała swoją premierę 8. edycja wydawnictwa „Trend Book” i towarzysząca jej wystawa prac zainspirowanych opisanymi trendami: minimum, synchromorphism, boho, hygge i monsters. Oczywiście z bursztynem! 

Dział: Top
piątek, 16 marca 2018 21:50

Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK

Moda nie istnieje bez biżuterii, a biżuteria nie istnieje bez mody. Jak wygląda ich idealna symbioza, przekonamy się podczas Gali Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2018, która odbędzie się w piątek, 23 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Dział: Informacje
czwartek, 15 marca 2018 22:31

Srebrny jubileusz targów AMBERIF

Doroczne święto bursztynu – targi AMBERIF – odbędzie się w Gdańsku w dniach 21-24 marca 2018 r. już po raz 25. W programie jubileuszowej edycji  – poza tradycyjnymi premierami nowych kolekcji przygotowanych przez 470 wystawców z 14 krajów – znalazły się interesujące wystawy współczesnej sztuki bursztynniczej, premiera „Trend Booka 2018+”, sympozjum naukowe „Bursztyn. Nauka i sztuka” oraz Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trend & styles.

Dział: Top

Gdyby w polskim prawie karnym istniał precedens, ten wyrok sądowy skazujący za kradzież praw autorskich z całą pewnością byłby określany takim mianem. Dlaczego? O tym opowiada Marcin Wesołowski z NAC Amber, któremu po 5 latach udało się udowodnić przed sądem swoje racje.  

Dział: Wywiady

Organizatorzy Międzynarodowego Sympozjum „Bursztyn. Nauka i sztuka”, które odbędzie się w czasie 25. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF, pokażą, na tle najnowszych doniesień, jak dynamicznie rozwijają się obszary badań związane z bursztynem w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych oraz humanistycznych. 

Dział: Informacje
sobota, 10 marca 2018 14:56

Niemiecki rynek biżuterii zmienia się

Tegoroczna edycja targów Inhorgenta Munich pokazała przede wszystkim, że niemiecki rynek biżuterii mocno się zmienia: nadal pozostaje dla wielu polskich firm „oknem na świat”, tyle że ten świat za oknem stał się bardziej wymagający.

Dział: Informacje

Dyrektor generalny Kaliningradzkiego Kombinatu Bursztynowego Michaił Zatsepin poinformował na konferencji prasowej pod koniec lutego o planowanym przeprowadzeniu pierwszej oferty publicznej (IPO). Do 2025 r. kombinat ma uzyskać dochody w wysokości ok. 5 mld rubli (ok. 90 mln USD). 

Dział: Informacje

Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich amberif od 25 lat wpływają na rozwój nie tylko polskiej branży bursztynniczej i kształtują wizerunek bursztynu. Jakie to było 25 lat, podsumowuje Ewa Rachoń, wieloletni dyrektor projektu.

Dział: Wywiady